Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Králové extraligy. Stolní tenisté DTJ Hradec ovládli základní část

Stolní tenis - ilustrační foto | foto: Reuters

26 2014
Že by nejvyšší soutěži ve stolním tenisu někdy vládlo královéhradecké mužstvo, o tom se generacím trenérů a hráčů ani nesnilo. Uvažovali o tom možná jen jako o daleké budoucnosti, ale jejich tužba se naplnila už v tomto roce. Hráči DTJ Hradce Králové ovládli základní část první ligy.

"Je to nádherné. Lidé nám ze všech stran gratulují. Moc si toho ceníme a vážíme," říká trenér A mužstva Martin Lučan. Hovoří o úspěchu střízlivě, jako by mu sám ještě nedokázal uvěřit. Přitom je pod ním sám z velké části podepsaný. Přivedl do města kvalitní hráče, vytvořil jim takové podmínky, aby byli schopní dosáhnout na historický titul.

"Nehleděli jsme jen na sportovní stránku. Snažili jsme se hráče pro tuto sezonu vybírat i z hlediska charakteru. Nechtěli jsme kvalitní borce, kteří by však tým bourali tím, že si lidsky nesednou," promluvil Lučan o koncepci, kterou si stanovil před sezonou.

Měl hodně šťastnou ruku. Přivedl veterána Martina Olejníka, jenž mu důvěru bohatě splatil. Byl spolehlivý, málokdy prohrál, nechyboval a v závěru soutěže vybojoval pozici týmové jedničky před výborným Slovákem Peterem Šeredou. "Když jsme si Martina vybírali, vůbec jsme neměli obavy o to, že by svou roli nezvládl. Znali jsme ho a věděli, co může klubu nabídnout," říká Martin Lučan.

Olejník byl výraznou postavou také v posledním dvoukole v halách Ostravy a Havířova, v nichž Hradec suverénně vyhrál 4:0. "Byl výborný. Jeho věk nehraje žádnou roli, i když je o deset let starší než Slováci Pištej a Šereda. Přestože hodně dokázali už sami, vnímají ho jako vzor," složil Lučan poklonu své jedničce.

Profesionál, jenž se umí maximálně připravit za každé situace, vybojoval Hradci nejlepší výchozí pozici. "Splnili jsme jen první krok a s tím každopádně panuje spokojenost," připomíná trenér. Při vyrovnanosti hráčů teď bude mít těžkou hlavu z toho, jak poskládat tým na vyřazovací boje.

"Může se přihodit cokoliv – zranění, nemoc. Budeme ladit pořadí hráčů podle aktuální formy a podle našeho soupeře," uvažuje Lučan. Hráči DTJ mají oproti soupeřům měsíční volno. Vítězství v základní části jim stejně jako druhému v pořadí zaručuje přímý postup do semifinále. Měsíc tak budou čekat na soutěžní zápas a v tomto mezidobí budou sledovat, jak mezi sebou zápasí celky na třetím až šestém místě.

Hradečané musí počítat i se zvýšeným diváckým zájmem, který jejich vítězství před play-off přinese. "Proto musíme vyřešit, jestli bychom mohli sehrát zápas třeba v kongresovém centru Aldis, kam se vejde více diváků a popřípadě i televizní kamery," plánuje Lučan.Najdete na iDNES.czmobilní verze