Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štolfa pomýšlí s peugeotem na medaili

13 2000
P ř í b r a m - S medailovými ambicemi vstupuje do nové sezóny automobilový jezdec Jindřich Štolfa, který bude řídit vůz Peugeot 306 Maxi KC. Osmačtyřicetiletý závodník se s 'dvojkolkou' týmu Di Andrea Lupo poprvé představí v úvodním podniku českého mistrovství - víkendové Rallye Šumava.
"Možná se mohou zdát naše cíle skončit do třetího místa moc odvážné, ale nechtěli jsme být moc obecní a tvrdit, že chceme skončit co nejvýše. Jak jsme na tom opravdu, to se ukáže až po Šumavě," uvedl bývalý jezdec továrního týmu Škoda, jenž opět pojede se spolujezdcem Miroslavem Fantou. Přesto jsou však připraveni, že v úvodních soutěžích nemusejí uspět, neboť podmínky na Šumavě a v okolí Liberce vozům s náhonem jedné
nápravy nebudou pravděpodobně vyhovovat.

Navíc se zkušený jezdec, který se věnuje rallye od roku 1985, teprve sžívá s novým vozem. "Poprvé jsme s ním testovali v neděli, kdy jsme v bývalém vojenském prostoru v Bělé pod Bezdězem najezdili jen asi pětadvacet kilometrů," přiznal Štolfa. Po prvních zkušenostech přirovnal peugeota k motokáře. "Je podstatně citlivější na ovládání a výkonnější než loňské saxo. Musím jezdit naprosto soustředěně a ani na moment nezaváhat," popsal čerstvé zkušenosti.

Na základě negativních zkušeností z loňské sezóny, kdy měli velké problémy se servisem pronajatého citroënu, se rozhodli starat se o vůz sami. "Vůz, který v roce 1998 získal titul v Dánsku, jsme nechali připravit v Německu u firmy Astec, ale dále se budeme o vše starat již sami," vysvětlil.

Vedle českého šampionátu uvažují Štolfa s Fantou, že by s fordem zúčastnili i seriálu mistrovství Evropy. "Vše je v rámci příprav a bude záležet na finanční dotaci Federace automobilového sportu na reprezentaci. Pokud tyto peníze nebudou, Evropu nepojedeme," dodal Štolfa.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze