Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štokr sám sebe strašil z televizní obrazovky

30 2006
Praha - Tady bych si někdy chtěl zahrát, napadlo volejbalistu Jana Štokra, když při hokejovém MS v roce 2004 poprvé navštívil pražskou Sazka Arénu. V neděli se mu přání splnilo, před dvanáctitisícovou návštěvou zde hrál za českou reprezentaci proti Rusku. Moderní hala mu však připravila nečekanou starost: "Špatně se mi podávalo. Nadhodil jsem si míč a při výskoku jsem spatřil sám sebe na velké obrazovce," přiznal.

Televizní kostka odvádí při hokeji skvělou službu divákům, ale volejbalisty trochu strašila. "Můj bílý dres přes celou obrazovku mě vždycky trochu rozhodil," přiznal Štokr.

Až na nejistý servis však podal výborný výkon; nikdo z českých reprezentantů nezahrál lépe. "Výborně jsem si zahrál. Myslím, že jsme kromě druhého setu dokázali s Ruskem sehrát vyrovnanou partii," řekl 23letý volejbalista.

Česká reprezentace v exhibičním utkání podlehla Rusku 1:3, ale vděční diváci hráče i tak z haly vyprovodili potleskem. "Atmosféra byla vynikající," souhlasí Štokr.

Pražskou arénu poprvé navštívil hned při první akci, která se zde před dvěma lety konala. "Při hokejovém mistrovství světa jsem si říkal, jak by to tady asi vypadalo při volejbalovém utkání," přiznává.

Skutečnost předčila jeho představy, protože zápas hraný v rámci oslav 85 let českého volejbalu přilákal do ochozů dvanáct tisíc diváků.

V publiku byli vesměs aktivní volejbalisté, kteří měli na registrační průkaz vstup zdarma.

"Trochu nás domácí prostředí svazovalo," přiznal trenér Zdeněk Haník. "Nejvíce to bylo znát při podání, nikdo nechtěl slyšet pískání po chybě, a tak hráči málo riskovali. Na mistrovství světa budeme určitě podávat lépe."

Nedělní program v Sazka Aréně začal už půldruhé hodiny před zápasem slavnostním pásmem, které připomnělo úspěšnou historii českého volejbalu. "My jsme přijeli až na utkání, souboj s Ruskem jsme brali vážně. Slavnostní program jsme si museli nechat ujít," netajil se trenér Haník.

"Program byl pro diváky, ne pro nás. My jsme naopak byli jeho součástí a naším úkolem bylo fanoušky bavit dobrým volejbalem," řekl kapitán národního mužstva Martin Lébl.

Sám při nedělním dopoledním tréninku vstoupil do pražské arény poprvé v životě. "Zajímalo mě hokejové mistrovství světa, ale nesehnal jsem tenkrát lístky," přiznává.

Hra před plnou halou jej nadchla. "Byl to skvělý zážitek, publikum připravilo fantastickou atmosféru."

Rusové se na hru českého týmu perfektně připravili a především hru blokařů v čele s Léblem skvěle eliminovali. Přesto byl kapitán spokojen. "Ukázali jsme, že jsme schopni bojovat s kýmkoli. Hráli jsme jako tým, každý z nás bojoval za všechny, týmový projev byl mnohem lepší než před dvěma měsíci."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze