Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čistá práce: jak LeBron James vyřadil ze hry Stephena Curryho

Stephen Curry z Golden State opouští scénu šestého finále NBA, byl vyloučen čtyři minuty před koncem. | foto: Profimedia.cz

17 2016
Takové ovace od svých rodáků Stephen Curry ještě nezažil. Střízlík narozený v Akronu stojí už druhým rokem basketbalistům z nedalekého Clevelandu v cestě za titulem z NBA. Ale ve čtvrtek večer na chvíli ustoupil. Tahoun Golden State se nechal vyloučit čtyři a půl minuty před koncem šestého finále. A proto ta radost fanoušků Cavaliers.

Curry se s duelem po šesti faulech a technické chybě rozloučil, když zbývalo přesně 4 minuty a 22 sekund do konce. Za stavu 99:87. Od té chvíle už měli domácí duel v hrsti a dovedli ho k výhře 115:101.

Série zamíří za rozhodnutím zpět do kalifornského Oaklandu, sídla Golden State. Přesto Cleveland slaví úspěchy - jako třetí klub v historii dokázal srovnat finále NBA ze stavu 1:3 na 3:3.

A co je před duelem číslo sedm ještě důležitější: dostal se pod kůži tahounů Draymonda Greena a především Stephena Curryho. Oba ve čtvrté čtvrtině šestého klání nedokázali udržet nervy na uzdě a soupeři to usnadnili.

Curry víc.

O jeho předčasný konec v utkání se lví měrou zasloužil jeho superhvězdný protivník a další akronský rodák - LeBron James.

Psychologickou bitvu opanoval.

Stephen Curry z Golden State hodnotí šesté finále NBA.

Stephen Curry z Golden State hodnotí šesté finále NBA.

LeBron James z Clevelandu, spokojený po šestém finále NBA.

LeBron James z Clevelandu, spokojený po šestém finále NBA.

Šestý Curryho faul si vymodlil po souboji o vypíchnutý míč. Upřímně: byla v tom víc než špetka jeho šikovnosti. Usadit střeleckého génia na lavičku po povinném střídání, to chtěl a přesně pro to si taky došel.

Co následovalo, s tím už James sotva počítal. Curry vypěnil.

Vyloučení Stephena Curryho v šestém finále NBA

Rozčiloval se na sudí, až jej museli Klay Thompson se Shaunem Livingstonem odtáhnout. Mrštil svým chráničem zubů, trefil domácího fanouška. Trest ho nepochybně nemine, očekává se, že to bude pokuta.

Byl za své chování potrestán technickou chybou a vyloučením. Místo na lavičku musel odkráčet až do šatny. K velké radosti clevelandských ochozů.

Taková reakce nepřišla sama od sebe. Curry byl na rozhodčí nazlobený už za pátý faul, dopustit se ho měl, když o míč obral Kyrieho Irvinga. Byl to přísný verdikt.

Chvíli před vyloučením si na Curryho vyšlápl James basketbalovými zbraněmi. Zezadu ho nádherně zblokoval. A pak si neodpustil poznámku, nepochybně jízlivou.

Blok LeBrona Jamese na Stephena Curryho

Pak už jen další přísně zapískaný Curryho faul a incident, o kterém se bude mluvit ještě dlouho.

Po svém extempore se Curry vcelku rychle sebral.

Trefenému fandovi se omluvil a na tiskové konferenci se stručně vyjádřil: „Kyrieho ani LeBrona jsem nefauloval.“

Za Stephenem Currym (30) z Golden State letí LeBron James z Clevelandu, o body...

Za Stephenem Currym (30) z Golden State letí LeBron James z Clevelandu, o body ho připravil krásným blokem.

Stephen Curry (vpravo) z Golden State se zlobí, byl mu odpískán faul číslo...

Stephen Curry (vpravo) z Golden State se zlobí, byl mu odpískán faul číslo šest.

KLÍDEK. Stephen Curry se zlobí, spoluhráči z Golden State ho uklidňují.

KLÍDEK. Stephen Curry se zlobí, spoluhráči z Golden State ho uklidňují.

„Samozřejmě je to frustrující vyfaulovat se ve čtvrté čtvrtině takového zápasu a nemoci pomoct spoluhráčům. Ale na další zápas budu připravený,“ slibuje Curry.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze