Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štěpánek: Pro mě, českého Stevieho Wondera, to nebylo příjemné

Radek Štěpánek v duelu druhého kola Wimbledonu proti Italovi Staracemu. | foto: Reuters

26 2009
Londýn (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Nad wimbledonskými kurty se pomalu smrákalo, když tenista Radek Štěpánek dohrával zápas 2. kola proti Staracemu. A zapadající slunce bylo větší problém, než by se mohlo zdát.
"Pro mě, českého Stevieho Wondera, to nebylo nic příjemného," přiznal hráč, který soupeře nakonec zdolal 6:4, 4:6, 6:2, 4:6, 6:3.

Jak to bylo s tím sluncem?
Mně tentokrát ani nevadilo, že bylo šero. Spíš, že sluníčko svítilo strašně nízko. Bylo špatně vidět. Prosvěcovalo to trochu tribunou, takže to nebylo nic příjemného.

Kolik máte vůbec dioptrií?
Čtyři. A tři a půl. Musím na operaci, už mě to nemine. Každý další takovýto zápas mě ničí. Už to takhle dál nechci.

Nikdy jste nezkoušel hrát s brýlemi?
Ne. Já je ani nemohl nosit, protože mě obroučky táhly strašně oči. Za půl hodiny jsem byl strašně unavený, hlava mě bolela.

Ze zápasu proti Staracemu vás hlava bolet nemusí, že?
Určitě ne. Jsem moc rád, že to vyšlo. Necítil jsem se totiž úplně nejlíp, všude jsem byl pozdě. Proto jsem ani nehrál zas tak agresivně. To až v závěru. To je taky důvod, že jsem pátý set nakonec utrhnul.

Vypadalo to, že Starace proti vám hrál chytře.
Musím přiznat, že jsem si hrozně špatně hlídal síť. Dostkrát mě prohodil po lajně, to si musím líp střežit. Vždyť v jeho situaci to ani nemohl jinak hrát a já to nedokázal přečíst. Naštěstí jsem vyhrál ten poslední balon a to je to nejdůležitější.

Váš nedávno zraněný kotník vydržel?
Ano, musím zaklepat, je úplně v pořádku.

Čím to vůbec bylo, že jste se tentokrát cítil hůř?
Nevím. V tom je tenis kouzelný, že každý zápas je jiný. Člověk se s tím musí poprat. Táta mi vždycky říkal, že není umění vyhrát zápas, když se ti daří. Naopak když se zrovna necítíš nejlíp. A to byl tenhle případ.
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze