Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Startují dostihy. Chuchle láká na řadu novinek

3 2010
Že už je jaro dávno tady? Kdepak. Pro milovníky dostihového sportu definitivně začne až zítra, kdy na závodišti v Praze – Velké Chuchli odstartuje nová sezona. Hlavním závodem dostihové premiéry bude 85. ročník tradičního Gomba handicapu.

Rovinový závod na 1 200 metrů pro čtyřleté a starší koně má dva favority: hřebce Heat Seta a klisnu Trinity. Souboj koňských hvězd s kurzem 4:1 na vítězství bude zároveň měřením sil dvou předních českých rovinových jezdců.

Žokej Jan Rája, který má z šampionátů rovinových jezdců početnou sbírku trofejí včetně dvou zlatých, vyzve současného rovinového krále, žokeje Václava Janáčka. Ten je čtyřnásobným vítězem žebříčku.

Loňské prvenství z Gomba handicapu bude obhajovat jezdec Petr Foret s hřebcem Katangem. Přestože jeho kůň k nejlepším nepatří, je Foret optimistický: "Handicapové dostihy jsou nevyzpytatelné, určitě budu bojovat o vítězství," uvedl.

V přípravě na novou sezonu prošlo chuchelské dostihové závodiště řadou změn. Návštěvníci ocení třeba opravené a bezbariérové sociální zařízení.

Zítra. A pak ještě dvacetkrát. Ve Velké Chuchli je program nabitý

Dalibor Török, trenér tamějších dostihových koní, si pochvaluje zejména rekonstrukci stájí a přípravu drah. "V Chuchli se od ledna buduje. Jsou zde opravené dvě nové krásné stáje a dráha je připravená perfektně. Máme dobré podmínky pro přípravu koní," říká Török, mezi jehož svěřence patří i velký favorit zítřejšího hlavního dostihu Heat Set.

Kromě zahajovacích závodů se fanoušci mohou ve Velké Chuchli těšit ještě na dvacet dalších dostihových dnů. Největší závodiště v republice se na celkovém součtu dostihových dnů v Česku podílí zhruba třetinou.

"Běhá se zde každý týden. Abychom stihli udržet dráhu v rozumném stavu, nejsme schopni pořádat více dostihů," vysvětlil Petr Drahoš, ředitel závodiště a člen prezidia Jockey Clubu České republiky.

Kromě dostihů se areál o ploše 55 hektarů využívá i k jiným sportovním a kulturním akcím. "Peníze, které takto vyděláme, dáváme zpátky závodišti," uvedl Petr Drahoš. To mohou ocenit diváci už zítra, kdy tu odstartuje první jarní dostih. Program začíná ve 14.00 hodin.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze