Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Startuje triatlonový seriál Xterra

23 2003
Jablonec nad Nisou - Pro české triatlonisty se stane o víkendu hlavním střediskem Jablonec nad Nisou. V sobotu tam úvodním závodem odstartuje premiérový ročník série Xterra Czech Tour v terénním triatlonu a v neděli se uskuteční první závod Českého poháru-PRE Cupu v dlouhém triatlonu. "Chystáme tábor lidu, velké setkání příznivců vytrvalostních sportů s kolem," řekl ředitel závodu Jindřich Martinec. Již v pátek se jede dětský závod na kolech do vrchu, v sobotu se uskuteční maraton na horských kolech. Okolo přehrady a v areálu V Břízkách proběhne řada doprovodných akcí.

Po expanzi závodů Xterra ve světě a úspěchu loňské české premiéry na Hluboké se letos koná domácí seriál i Xterra European Tour. Po plavání následuje jízda na horských kolech v těžkém terénu a na závěr náročný běh. Letošní australskou Xterru vyhrál olympijský medailista ze Sydney Jan Řehula.

"Američtí majitelé práv Xterra mají velký zájem na dalším rozvoji těchto závodů a chystají do Evropy zajímavé investice," uvedl jihočeský triatlonista Michal Piloušek, který Xterru do Čech přivezl a nyní vlastní licenci pro celý světadíl. "Xterra je životním stylem. Spojuje závody v nádherných krajinných panoramatech s cestováním a poznáváním. Už i my třeba také prodáváme vlastní oblečení nebo pivo se značkou Xterra," dodal Piloušek.

Xterra Czech tour má šest dílů, mimo stojí jen závod na Hluboké, který je kvalifikací na mistrovství světa na Havaji. Xterra European tour zahrnuje tři závody, vedle Hluboké se bude soutěžit ještě v Německu a v Nizozemsku. Na každém z nich se rozdají prémie 10.000 eur. Do Čech se chystá šest mistrů světa - Oliver Marceau, Nicolas Lebrun, Conrad Stoltz, Andrew Noble, Anke Erlanková a Candy Angleová.

Program Xterra Czech tour:
24. května Jablonec, 7. června Šternberk, 20. července Jevany, 26. července Adršpach, 17. srpna Žďár nad Sázavou, 30. srpna Lipno.
Kvalifikace na MS na Havaji:  28. června Hluboká nad Vltavou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze