Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Startuje plochodrážní sezona. Olymp má nové hvězdy včetně Adamse

Leigh Adams (vlevo) bude jednou z hvězd pražského Olympu

13 2010
S rukou připravenou na plynu se jezdci seřadí za bílou startovní páskou. Motorky ještě naposledy zařvou naprázdno a pak... start! V Praze se dnes rozjede nová plochodrážní sezona, kterou na stadionu Markéta zahájí extraligový závod mezi domácím Olympem a obhájcem titulu ze Mšena.

Největším lákadlem pro fanoušky bude ale stejně jako každý rok Grand Prix České republiky, která se koná 22. května v rámci seriálu mistrovství světa.

Teď ale zpět k extralize. Ta se letos pojede novým systémem. Už se spolu nebudou utkávat čtyři týmy jako v předešlých letech, ale pouze dva. Základní část soutěže se pojede systémem každý s každým doma a venku. Tak, jak to znáte třeba z fotbalové ligy.

Z pěti celků pak postoupí nejlepší čtyři do play-off.

"Tímto systémem se jezdí třeba v Anglii nebo v Polsku. Je to osvědčený systém, který vymysleli Dánové," říká Petr Ondrašík, šéf Olympu.

Pro Pražany skončila minulá sezona neúspěchem – čtvrtým místem.

"Nový systém by nám mohl trochu pomoci, nezastírám, že jsme s návrhem na jeho zavedení přišli my," říká Vladimír Vopat, manažer Olympu.

Ten má na soupisce i slavné zahraniční jezdce, kteří by měli pražskému klubu pomoci alespoň do finále.

Za Olymp budou startovat Davey Watt, Edward Kennett, Tomasz Rempala a Leigh Adams. Vedení klubu oslovilo i megahvězdy Andersena a Golloba, s nimi se ale nedohodlo na podmínkách.

Titul bude obhajovat Mšeno, které má opět k dispozici Grega Hancocka, nejlepšího jezdce loňského extraligového ročníku a jednu z největších hvězd Grand Prix.

Americký mazák se představí i dnes na Markétě. "Asi využije šanci vyzkoušet si dráhu před Grand Prix," doufá Ondrašík.

Dnešní závod Olymp – Mšeno začíná na stadionu Markéta v 18.00 hodin.Najdete na iDNES.czmobilní verze