Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štafeta ruských biatlonistek porazila ve finiši Němky, Češky nestartovaly

Andrea Henkelová (vlevo) a Světlana Slepcovová ve finiši závodu štafet na SP v Oberhofu | foto: AP

6 2010
Ruské biatlonistky vyhrály závod štafet v rámci Světovém poháru v německém Oberhofu. O druhém triumfu sborné v sezoně rozhodla Světlana Slepcovová, která na pásce porazila domácí Andreu Henkelovou. Češky se závodu nezúčastnily.

Rusko vyhrálo štafetu v Oberhofu ve složení Anna Bogalijová -Titovecová, Anna Bulyginová, Olga Medvedcevová a Světlana Slepcovová.

Závod nabídl výbornou podívanou, prvních devět štafet v cíli nemuselo  absolovat ani jeden trestný okruh.

První předávku zvládla nejlépe Francie půl minuty před Německem, v polovině závodu už vedly domácí biatlonistky před Ruskem. Jenže novicka v domácím týmu Bachmannová musela na svém úseku pětkrát dobíjet a Henkelové předávala druhá se ztrátou 40 sekund.

Ale domácí biatlonistka závod nevzdala. Z náskoku Slepcovové postupně ukrajovala, pomohlo jí i dvojí dobíjení soupeřky na první položce a nakonec manko celé smazala.

Andrea Henkelová (vlevo) a Světlana Slepcovová po poslední střelbě závodu štafet na SP v Oberhofu

Andrea Henkelová (vlevo) a Světlana Slepcovová po poslední střelbě závodu štafet na SP v Oberhofu

V dramatickém finiši ale měla více sil Ruska, která před triumfovala o tři desetiny sekundy. Třetí Francie ztratila rovnou minutu. "Je mi to líto. Ale spurt není moje silná stránka. Nicméně jsem do něj dala všechno," omlouvala se dvaatřicetiletá Henkelová dvaceti tisícovkám diváků v Oberhofu.

"Výsledek je skvělý. Tým přestál tlak domácího publika," liboval si německý trenér Uwe Müssiggang, který šetřil dvě největší hvězdy Kati Wilhelmovou a Magdalenu Neunerovou.

České biatlonistky ani biatlonisté v Oberhofu nestartují. Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec se připravují v rakouském Obertilliachu, zbytek týmu odjel na Evropský pohár do německého Altenbergu.

Ve SP budou pokračovat až příští týden v bavorském Ruhpoldingu.

oberhof - štafeta ženy 4x6 km

1. Rusko (Bogalijová-Titovecová, Bulyginová, Medvedcevová, Slepcovová) 1:14:23,6 (0 tr. okruhů/8 dobíjení), 2. Německo (Becková, Hauswaldová, Bachmannová, Henkelová) -0,3 (0/11), 3. Francie (Brunetová, Becaertová, Dorinová, Baillyová) -1:00,9 (0/8), 4. Ukrajina -1:29,9 (0/4), 5. Švédsko -1:58,6 (0/4), 6. Bělorusko -2:21,7 (0/6).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze