Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonistky neviděly na terče. Štafetu v Anterselvě jim ukončila mlha

NAD AREÁLEM SE VALÍ HUSTÁ MLHA. Biatlonistky svou štafetu v Anterselvě nedokončily. Na vině bylo počasí. | foto: AP

19 2014
Štafeta biatlonistek na Světovém poháru v Anterselvě se ruší. Během druhého úseku byl závod kvůli husté mlze zastaven. Muži by však o své štafetové klání přijít neměli, jejich start je zatím plánován na 14:15.

"Opravdu není vidět k terčům. Šlo o bezpečnost, o fair play a závod se musel zrušit," řekl trenér Jindřich Šikola v České televizi. "A co se týče našeho vystoupení, tak jsem docela rád, protože se to pro nás nevyvíjelo dobře," dodal kouč.

Českou štafetu rozjížděla Veronika Vítková, která na svém úseku upadla a nakonec předávala devátá s odstupem dvaceti sekund za vedoucím Ruskem. Jitce Landové se nepovedla položka vleže, musela na trestné kolo a klesla na 17. místo.

Než dojela Landová na střelbu vstoje, rozhodčí štafetu kvůli mlze, která padla na stadion, zastavili. Eva Puskarčíková ani Gabriela Soukalová se na trať už nedostaly. Poslední závod před olympijskými hrami v Soči tak biatlonistky nedojely.

V této sezoně byl závod žen předčasně ukončen už podruhé. Poprvé se tak stalo v prosinci ve švédském Östersundu, kde byl kvůli silnému větru ve dvou třetinách zastaven stíhací závod. Muži se tam na trať vůbec nevydali.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze