Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Srbové i Češi tají v Davis Cupu sestavy do poslední chvíle. Nastoupí Djokovič?

Novak Djokovič si stírá pot po vysilující výměně finále US Open | foto: AP

16 2010
Bělehrad (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Dva stratégy před bitvou připomínají kapitáni daviscupových týmů Srbska a Česka. Bogdan Obradovič má příslib Novaka Djokoviče, který do Bělehradu dorazil po finále US Open, že navzdory únavě nastoupí hned v úvodní páteční dvouhře. Přesto s jeho nasazením váhá. A Jaroslav Navrátil zase zvažuje, jestli nešetřit Radka Štěpánka.

Hodiny ukazovaly 16.36. Do zaplněného sálu pro tiskové konference v Beograd Areně vstoupil Novak Djokovič, nejslavnější srbský sportovec současnosti, vítán potleskem a sledován deseti televizními kamerami.

Jen dvě a půl hodiny předtím přistál spojem British Airways na bělehradském letišti. "Byla to velká jízda v New Yorku, jeden z nejlepších tenisů, jaké jsem za poslední rok hrál," povídá.

Jenže US Open je minulostí a semifinále Davis Cupu proti Česku současností. Srbská média pochybují, zda znavený Djokovič už v pátek nastoupí. "Nic se nemění. Počítám, že budu hrát i v pátek," tvrdí on.

"Jsem fyzicky i mentálně poněkud vyčerpaný, byl jsem pět týdnů na túře v USA, teď jsem navíc strávil noc v letadle. Věřím však, že budu O. K. Když hrajete za svoji zemi, nesmíte cítit únavu."

Oficiálně bydlí v Monte Carlu, jeho rodiče však provozují v Bělehradě restauraci Novak, nedaleko od Beograd Areny má i jeden ze svých apartmánů. S týmem se přesto ubytovává v místním hotelu In.

Pro české tenisty nachází jen slova chvály, přestože wimbledonskou porážku s Berdychem komentuje: "Tehdy to nebyl z mé strany nejlepší zápas. Zato tady mě požene celá hala. V té získáváme sílu."

Z plakátů září heslo srbského týmu "Všichni za jednoho, změníme historii", na stěně visí i aktuální daviscupový žebříček: 1. Španělsko, 2. Česko, 6. Srbsko. "Zasloužíme si být výš," říká nehrající kapitán Bogdan Obradovič.

Do poslední chvíle bude tajit sestavu do dvouher. Ale Češi také. Jaroslav Navrátil má dilema. Šetřit v pátek Radka Štěpánka? Nebo spekulovat s tím, že Djokovič zůstane v pátek na lavičce, a Štěpánka naopak nasadit?

Příležitost se otevírá i před Ivem Minářem a Janem Hájkem. Ten sice dva dny netrénoval, léčil nachlazení, nicméně říká: "Už je mi líp. Ale o sestavě kapitán teprve rozhodne."

Hájek platí v týmu za vědmu. "Podle mě v pátek Djokovič nenastoupí. Bude hrát až čtyřhru a v neděli proti Tomáši Berdychovi – pokud už nepovedeme 3:0."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze