Spurs porazili Maccabi, Parker zářil

• 1
Paříž - Francouzský rozehrávač v dresu San Antonia Tony Parker se znovu představil před svými krajany ve skvělém světle. Nastřílel 27 bodů a Spurs porazili v pařížské hale Bercy finalistu Euroligy Maccabi Tel Aviv jednoznačně 97:74, když vyhráli už první čtvrtinu o 17 bodů.
MACABBI ELITE TEL AVIV - SAN ANTONIO SPURS 84:97
(17:34, 15:14, 22:26, 30:23)

Parker měl velmi rušný týden, protože se ve své rodné zemi musel zúčastnit mnoha společenských a charitativních akcí. "Jestli není unaven teď, tak už nikdy," prohlásil o něm kouč Spurs Popovich. "Má program snad na 22 hodin denně. Zvládá to jako dokonalý profesionál..."

Parker navzdory únavě skvěle začal a nastřílel 17 ze svých 27 bodů už v první půli. Spurs smetli svého soupeře v první čtvrtině 34:17 a jejich výborná obrana povolila za první poločas Maccabi jen 32 bodů. Parker, který přispěl ke čtvrteční výhře nad Lyonem 26 body, tentokrát proměnil 10 z 16 střel za 28 odehraných minut.

Tim Duncan přidal 15 bodů a 11 doskoků a po deseti bodech zaznamenali Manu Ginobili a Matt Bonner. Spurs si udrželi úspěšnost střelby z pole přes 50% (39/77).Za izraelský tým zaznamenal Američan Jamie Arnold 15 bodů a 9 doskoků, Nikola Vujčič přidal 14 bodů a bývalí hráči NBA Rodney Buford a Will Bynum nastříleli po 8 bodech.