Sprint žen na 7,5 kilometru - SP v biatlonu v Oberhofu

Závod komentuje Vojtěch Jurák.

Z dnešního sprintu žen je to všechno. Děkujeme vám za pozornost.

Česká biatlonistka

Do nedělního hromadného závodu postoupily Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková. Na startu by se mohla objevit i Lucie Charvátová, přestože té se dnešní sprint nepovedl. Pro další podrobnosti z Oberhofu sledujte naše zpravodajství na iDNES.cz.

Röiselandová si podmanila sprint v Oberhofu. Nejlepší Češkou Puskarčíková

přečíst článek

Konečné pořadí ženského sprintu:

1. Marte Olsbuová Röiselandová (0 chyb, 22:04,9)
2. Denise Herrmannová (1, +33,1)
3. Julia Simonová (1, +47,4)
4. Dorothea Wiererová (1, +1:01,8)
5. Tiril Eckhoffová (2, +1:07,1)

17. Eva Kristejn Puskarčíková (1, +1:53,5)
23. Markéta Davidová (2, +2:11,2)
43. Lucie Charvátová (4, +2:53,3)
65. Jessica Jislová (2, +3:46,8)
84. Tereza Voborníková (3, +4:45,6)

Sprinterský závod v Oberhofu nejlépe zvládla Norka Röiselandová, která trefila všechny terče a do cílě doběhla s přesvědčivým náskokem. Českým biatlonistkám se dnes zas tolik nedařilo, nejlépe dojedla Eva Kristejn Puskarčíková na 17. místě.

Do cíle dnešního závodu doběhly již všechny biatlonistky. Ženský sprint v Oberhofu právě skončil.

Do cíle dobíhá Tereza Voborníková na průběžném 75. místě.

Tereza Voborníková má za sebou sedm kilometrů, za chvíli by tedy měla doběhnout do cíle.

Tandrevoldové se dnešní závod příliš nepovedl. Na střelnici chybovala třikrát a v tuto chvíli ji patří 33. místo v cíli. Braisazová z Francie skončila jen o něco málo lépe – čtyři chyby a aktuálně 28. místo v cíli.

Do dnešního sprintu dnes startovalo 100 biatlonistek, v cíli jich je zatím 75. První závod v Oberhofu se tak pomalu blíží ke svému konci.

Tentokrát z toho jsou dvě chyby, Tereza Voborníková proto půjde na dvě trestná kola.

Tereza Voborníková míří na druhou střeleckou zastávku.

Do cíle dosud doběhlo 59 závodnic, což je větší polovina. Na čele průběžného pořadí se zatím nic nemění a nevypadá to, že by nějaké změny měly ještě nastat.

Jessica Jislová doběhla do cíle na 48. místě. Na trati tak zbývá už jen jedna česká závodnice.

Tereza Voborníková minula jeden terč. Byla to její první střelecká položka ve Světovém poháru.

Tereza Voborníková se blíží k první střelecké zastávce.

Eva Kristejn Puskarčíková doběhla do cíle na průběžném 15. místě. Markéta Davidová je v tuto chvíli na 20. pozici a Lucie Charvátová na 30. pozici.

Také tentokrát chybovala Jessica Jislová jednou a míří na trestné kolo. Dohromady dnes minula dvakrát.

Podruhé v dnešním sprintu bude za chvíli střílet Jessica Jislová.

Premiéra pro Terezu Voborníkovou. Poslední Češka dnešní startovní listiny právě nyní vbíhá do závodu.

Slovenka Fialková drží zatím v cíli průběžné šesté místo.

Na prvních třech místech v cíli se zatím nic nemění. První je Norka Röiselandová, druhá je Němka Herrmannová a třetí Simonová z Francie.

Jednu chybu, navíc až v při poslední ráně, udělala Eva Kristejn Puskarčíková. Je to její jediná střelecká chyba v dnešním sprintu.

Na druhou střeleckou zastávku se pomalu blíží třetí Češka v dnešní startovní listině Eva Kristejn Puskarčíková.

Jessica Jislová na své první střelbě jednou minula a míří na trestné kolo.

Němka Herrmannová se v cíli zařadila na průběžné druhé místo.

Na druhé střelecké zastávce minula Lucie Charvátová jeden terč. Dohromady má dnes čtyři chyby.

Lucie Charvátová střílí podruhé, na střelnici se poprvé blíží také Jessica Jislová.

Markéta Davidová doběhla do cíle. Zatím je na 11. místě, ale je velmi pravděpodobné, že se bude pořadím ještě dále propadat.

Eva Kristejn Puskarčíková na první střelnici zamíříla ve všech pěti případech přesně.

Norka Röiselandová dojela do cíle a před druhou závodnicí, kterou je Simonová z Francie, má náskok více než 47 vteřin.

Italce Wiererové patří po druhé střelbě průběžné třetí místo.

Závod už začal také pro Jessicu Jislovou.

Norka Röiselandová zvládla dnešní střelbu bez chyby a míří do cíle na průběžném prvním místě. Němka Herrmannová minula dohromady jednou.

Ruska Mironová už je v cíli, v dnešním sprintu udělala dvě chyby na střelnici.

Lucie Charvátová na první položce třikrát minula.

K první střelecké zastávce se blíží druhá Češka v závodu – Lucie Charvátová.

Markéta Davidová na druhé střelecké položce dvakrát minula, půjde tedy na dvě trestná kola.

Do závodu startuje Eva Kristejn Puskarčíková.

Simonová jako první z favoritek má za sebou také druhou střelbu, kterou tentokrát zvládla bez chyby.