Sprint v Anterselvě vyhrál Nor Andresen

• 7
Anterselva - Frode Andresen ovládl v Anterselvě už třetí sprinterský závod biatlonového Světového poháru v této sezoně. Norský reprezentant těžil z čisté střelby, ke které přidal na trati na 10 km tradičně vynikající běh. Nejlepší čeští biatlonisté se závodu nezúčastnili, protože se koncentrují na přípravu na olympijské hry.

Druhý Ricco Gross za vítězem zaostal o 33,8 sekundy, třetí místo obsadil Rus Maxim Čudov.

Na nedělní závod s hromadným startem přicestují Michal Šlesingr a Roman Dostál, kteří měli mít původně volno a v pondělí 23. ledna odcestovat na závěrečnou přípravu do rakouského Obertilliachu.

"Rozhodli jsme se tak proto, že startovní pole olympijského závodu s hromadným startem se bude doplňovat z pořadí Světového poháru. Neradi bychom si potom v Turíně rvali vlasy jenom proto, že kluci v Anterselvě nestartovali," vysvětlil změnu plánů trenér reprezentace Milan Janoušek.

Nejlepší z Čechů Jaroslav Soukup dnes obsadil 43. místo, Aleš Lejsek skončil třiaosmdesátý. Petr Graclík závod po třech nepřesných zásazích na druhé střelbě vzdal. Vedení v průběžném pořadí uhájil Francouz Raphael Poirée, který tentokrát skončil sedmnáctý.

Od 14:15 je na programu sprint žen na 7,5 kilometru.

Výsledky - sprint:
1. Andresen (Nor.) 26:11,2 min. (0 trest. kol), 2. Gross (Něm.) -33,8 (0), 3. Čudov (Rus.) -39,2 (1), 4. Hanevold -42,4 (2), 5. Björndalen (oba Nor.) -48,4 (2), 6. Greis (Něm.) -49,1 (2), 7. Mesotitsch (Rak.) -52,7 (0), 8. Sikora (Pol.) -55,0 (1), 9. Birnbacher (Něm.) -1:00,0 (0), 10. Gredler (Rak.) -1:19,0 (1), ...43. Soukup -2:26,7 (2), 83. Lejsek -4:52,4 (4), Graclík (všichni ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů):
1. Poirée (Fr.) 358 bodů, 2. Greis 329, 3. Rösch 326, 4. Fischer 317, 5. Wolf (všichni Něm.) 292, 6. Čepikov (Rus.) 233, ...23. Šlesingr 121, 25. Dostál 107, 41. Moravec 46, 54. Vítek 25, 60. Holubec (všichni ČR) 16.

BiatlonistaFrode Andresen vyhrál v Anterselvě už třetí sprinterský závod Světového poháru v této sezoně. Norský reprezentant těžil z čisté střelby, ke které přidal na desetikilometrové trati tradičně vynikající běh.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)