Libor Hroza

Libor Hroza | foto: David Altner, Xman.cz

Hroza obhájil evropský titul v lezení na rychlost

• 1
Sportovní lezec Libor Hroza obhájil titul mistra Evropy v lezení na rychlost, který získal předloni rovněž ve francouzském Chamonix. V této disciplíně v sobotu vybojoval třetí medaili, z roku 2010 z Innsbrucku má ještě bronz.

Osmadvacetiletý Hroza v Chamonix vyhrál zároveň závod Světového poháru, neboť obě soutěže se konaly dohromady. Druhý skončil Ukrajinec Daniil Boldyrev a třetí byl v ME Polák Marcin Dzieňski. Šampionkou mezi ženami je domácí Francouzka Anouck Jabertová.

V neděli večer se uskuteční finále v lezení na obtížnost, kde patří k hlavním favoritům úřadující mistr světa Adam Ondra.

Dvaadvacetiletý rodák z Brna loni porazil světovou konkurenci i v boulderingu a díky dvěma titulům převzal v sobotu v Chamonix cenu pro nejlepšího sportovce roku 2014 od organizace IWGA, která jednou za čtyři roky pořádá Světové hry pro neolympijské sporty.