Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jessen vzal do Brna amerického kamaráda, gymnasté jsou z něj paf

David Jessen | foto: ČOV

25 2016
Měl být hlavní ozdobou sobotní gymnastické Grand Prix v Brně. Českého olympionika Davida Jessena by však mohl zastínit kamarád, kterého na výlet do rodné země jeho matky vzal s sebou. Američan Taylor Seaton ohromil hned po svém příjezdu. „Koukali jsme na něj jak na ufona. Na tréninku bez přípravy předvedl exkluzivní sestavu v prostných s nejnáročnějšími prvky obtížnosti,“ popisuje Stanislav Vyzina z pořádajícího Sokola Brno I.

Jessen, který je synem bývalé úspěšné gymnastky Hany Říčné, se na brněnském podniku představí už počtvrté. Po olympijských hrách v Rio de Janeiru, kde se mu nepodařilo probojovat do finále víceboje, se vrátil domů do USA. Při studiu medicíny se chce ještě věnovat gymnastice.

„Úspěch v soutěži hodně záleží také na taktice, jaké nářadí zvolit na jednotlivá kola. Loni se nám společně s Veronikou Cenkovou nepodařila závěrečná část a skončili jsme až pátí. Letos bych si to chtěl vynahradit lepším umístěním,“ prohlásil devatenáctiletý gymnasta, který bere Grand Prix jako příjemný závěr sezony. „Při této příležitosti mohu navštívit rodinu a kamarády,“ plánuje.

Jessen v soutěži smíšených párů nastoupí v tandemu s Australankou Emily Littleovou jako hlavní favorit. V hale v Kounicově ulici nastoupí gymnasté z deseti zemí, Česko bude zastupovat Veronika Cenková a pár domácího Sokola Brno I. Jana Weisserová s Františkem Černým.

V rámci závodu se rozloučí s aktivní kariérou Kristýna Pálešová, která dva roky zápolila se zraněním z německé bundesligy. Vícekolová soutěž začne v 16.30.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze