Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spolupráce světových rekordmanů: Špotákovou povede trenér Železný

20 2010
Světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková po jedenácti letech ukončila spolupráci s trenérem Rudolfem Černým a přechází do skupiny trojnásobného olympijského vítěze a mistra světa Jana Železného.

Spolupráci dvou aktuálních světových rekordmanů potvrdila Špotáková na páteční tiskové konferenci. "Potřebuju nový impulz, co se týče techniky. Naštěstí je tady Honza Železný, který impulzy může dávat," míní Špotáková.

"Ono se to samozřejmě nabízí, když je v Čechách člověk, který je tím nejpovolanějším. Vždycky jsem k Honzovi chodila pro rady. Jenomže v minulém roce jsem se s ním skoro vůbec nepotkala. Myslím si, že mi to chybělo a technika pak nebyla vůbec dobrá," nabízí česká atletka vysvětlení pro sezonu plnou zranění, ve které získala bronz na mistrovství Evropy.

Směrem k bývalému kouči Černému podotkla: "Pět let jsme spolu vozili medaile, já bych mu za to chtěla moc a moc poděkovat. Něco končí, něco nového začíná."

Ačkoli se o rozchodu Špotákové s trenérem Černým spekulovalo delší čas, sám kouč získal definitivní jistotu až dnes v 11 hodin. Měl tak pouze půl hodiny na to, aby sehnal jedenáct žlutých růží na rozloučenou...

"Jsem rád, že to se mnou vydržela. Moc jí děkuju, byla to krásná léta a přeju jí další úspěchy," vrátil kompliment své dnes již bývalé svěřenkyni.

Pod jeho vedením dosáhla devětadvacetiletá Špotáková všech úspěchů, od zlata na mistrovství světa 2007 v Ósace a olympijského vítězství v Pekingu o dva roky později až po zisk světového rekordu v hodnotě 72,28 metrů.

Jan Železný působí stejně jako Špotáková v Dukle Praha. Doposud připravoval reprezentanty Petra Frydrycha a Vítězslava Veselého, nyní se jeho skupina rozrostla o světovou rekordmanku Špotákovou.

A k trojnásobnému olympijskému vítězi nejspíš přejde od Černého i Jakub Vadlejch. K odchod devatenáctiletého oštěpaře s osobním maximem 84.47 metrů Černý poznamenal pouze: "No comment." Špotáková však na stejnou otázku odpovídá: "Asi ano."

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze