Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spolujezdce zarmoutily úvodní rychlostní zkoušky

5 2006
Cardiff - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Solidně odjetá soutěž, ovšem výsledek negativně ovlivnily velké potíže s převodovkou hned v úvodu. Stejnou charakteristiku lze použít pro vystoupení dvou spolujezdců ze Zlínska Petra Starého a Jana Tománka na Britské rallye, posledním podniku mistrovství světa.

Petr Starý usiloval se Slovákem Jozefem Bérešem o titul juniorského mistra světa, jenže porucha převodovky ve třetí rychlostní zkoušce je předčasně vyřadila ze hry. Nakonec byli 44., v juniorské klasifikaci skončili devátí. Celkově zůstali na šesté příčce.

"Stále nás to bolí. Řada našich soupeřů měla velké problémy, mohli jsme si hodně polepšit," posteskl si Starý.

Posádka Suzuki Ignis S1600 se do soutěže vrátila ve druhé etapě s novou převodovkou. S ní už zvládla všechny nástrahy náročné ostrovní soutěže. "Závod je hodně těžký, ale také pěkný," poznamenal Starý.

Jan Tománek s Martinem Prokopem přijeli sbírat zkušenosti. Hned v prvním testu ztratili po defektu a problémech s převodovkou hrůzostrašných osm minut a přišli o naději na dobrý výsledek.

Z posledního místa se nakonec prokousali až na 25. příčku. Ve své třídě byli dokonce pátí. Také oni letos závodili v juniorském seriálu, v němž vybojovali deváté místo.

"Výhodou pro nás bylo, že tento závod jsme neměli nominovaný v rámci juniorského mistrovství. O žádné body jsme nepřišli, mohli jsme se věnovat různým testům," podotkl Tománek.

Dvojice sedlající Citroën C2 S1600 na tom byla podobně jako česko-slovenští rivalové. Zbytek soutěže zvládla bez větších problémů.

"Martin tu loni závodil, ale moc toho neujel. Aspoň dobře pozná zdejší podmínky," uvedl Tománek, který ve Walesu byl už popáté.

Před rokem dovedl Romana Krestu v továrním Fordu Focus WRC k šestému místu absolutně.

"Je jedno, jestli jedete první nebo poslední. Vždy chcete něco dokázat. Rozdíl byl jenom v tom, že na rozdíl od přímé konkurence jsme některé vložky jeli za tmy," srovnal spolujezdec své dvě poslední účasti na Britské rallye.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze