Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spolek matek prahne po prvním titulu

14 2006
Veselí nad Moravou - Je to neuhasitelná touha, které žene tenhle sympatický klub vpřed. Být konečně první, nejlepší ze všech. Být českým šampiónem! Ještě nikdy nebyly házenkářky z celku Slokov Veselí nad Moravou tak blízko jako letos. "Všechno tomu nasvědčuje, ale to může být ošemetné. Nechci to zakřiknout," ošívá se technický vedoucí klubu Vlastimil Procházka.

Nakonec přece jen připustí: "Jestli to nevyjde, budeme hodně zklamaní."

Už třikrát skončilo Veselí těsně pod vrcholem na druhém místě. Ještě nikdy však nemělo tak výjimečný tým. V Česku nemá sobě rovného, ale i mezi slovenskými velikány stanulo Veselí v interlize na 2. místě. "To bylo nad plán," tvrdí Procházka.

Veselskému týmu se přezdívá "panenky", ale mohly by to klidně být i "maminky". Právě hrající matky jsou tajemstvím úspěchu klubu. "Získali jsme několik hráček po mateřské dovolené. Díky tomu máme tak silný a zkušený tým," vykládá Procházka.

O příštím víkendu vletí Veselí do play-off, v semifinále jej čeká Zlín. Nejen v téhle sérii jsou "panenky" jasným favoritem. "Jeví se to tak. Jsme připraveni, ale může se stát cokoliv," hlesne opatrně Procházka.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze