Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špičkový golfista chce někdy až půl milionu eur, aby přijel hrát

Takto Alex Čejka pózoval loni krátce po příjezdu do Čeladné. Letos bude Czech Open bez něj. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

22 2010
Volba Alexe Čejky dát přednost Spojeným státům před Czech Open vrátila téma hráčských požadavků na špici nejpropíranějších golfových témat. Hovoří se o startovném či o rozmanitých individuálních požadavcích.

"Startovné v žádném případě nikomu nebudeme vyplácet. Je to záležitost, kterou já osobně považuji za velice kontraproduktivní praktiku," vymezil se J.A.S. Flanagan z promotérské společnosti Quirit Alfa.

Logo golfového Czech Open 2010.Prozradil, že špičkoví hráči si říkají o startovné mezi 150 až 500 tisíci eur. "Což není v možnostech turnaje," dodal.

Zároveň odmítl zvěsti, že někteří hráči loni bydleli dokonce až ve Vídni a na turnaj do Čeladné každý den cestovali. "Tak to nebylo a není. Hráči bydlí v oficiálních hotelích turnaje. Letos jsou dva, Park Inn v Ostravě a Hotel Prosper v Čeladné." informoval generální manažer čeladenského golfového resortu.

Speciální "cestovka"

Všechny možné služby pro hráče zařizuje specializovaná firma European Tour Travel Services. "Je to vlastně pobočka European Tour, něco jako cestovka pro hráče, manažery, kedíky a doprovod hráčů," pokračoval Flanagan.

To, jak vše rozvedl, zní výmluvně: "Hráč, nebo spíš manažer, se obrátí na European Tour Travel Services a řeknou: Chceme takový nebo takový pokoj. Vyberou si hotel, třeba Prosper a budou blíž hřiště, nebo Park Inn, a budou blíž Stodolní."

Moravia Silesia Open 2009 - zlaté týčko.

Společenskou a estrádní složkou Moravia Silesia Open 2009 proslul stejně jako návštěvy hráčů v nočních ostravských podnicích. Zlaté týčko v rukou tváře turnaje, Miguela Ángela Jiméneze bylo mediálně vděčné. Spolu s ním majitel resortu Stanislav Pros (uprostřed) a promotér Stephen Flanagan.

European Tour Travel Services organizuje hráčům i cestu na turnaje. "Nejčastěji se do místa konání dostávají běžnými aerolinkami. Někdo přijede autem, někdo si pronajme řidiče, záleží na tom, kdo má kolik na útratu," řekl Flanagan, který pro hráče účastnící se Czech Open připravil jeden zvláštní bonus.

"Udělali jsme jednu takovou chytrou věc. Zařídili jsme zdarma charter z Mnichova do Ostravy. Transport jde na náš účet. A také jsme zorganizovali přesun na další turnaj ve skotském Gleneagles, ten už si ale hráči platí. Za přibližně 270 eur mohou na další turnaj. My je odsud z Ostravy předáme rovnou promotérovi dalšího turnaje. To jsme udělali jako bonus po nepříjemných zkušenostech z loňska s ČSA."

Moravia Silesia Open 2009 - vítěz Oskar Henningsson.

Vítěz Moravia Silesia Open 2009 Oskar Henningsson byl z těch, kdož přijeli a odjeli autem. Do Švédska ho vezl tatínek. Letos ho diváci v Čeladné uvidí znovu.

Let charterem i vše ostatní si hráč či jeho manažer musí vyjednat sám. "Nám pak European Tour Travel Services nahlásí, že třeba Martin Kaymer přiletí charterem z Mnichova v pondělí spolu se všemi ostatními hráči, veze si sebou kedíka, přítelkyni, manažera a třeba ještě někoho," uvedl Flanagan.

Organizátoři Czech Open umožňují hráčům přivézt si jednoho hosta. "Je to taková tradice v European Tour. Bývali dva hosté, teď už jen jeden. My se o toho hosta taky staráme, má přístup do Players Lounge, kam nikdo jiný nemůže. Většinou jsou to manželky či přítelkyně hráčů, nebo to může být třeba kamarád," podotkl Flanagan.

Letos "bavoráky"

A na dopravu v místě už hráči myslet nemusí. To zařizuje organizátor turnaje. "Máme připravenou speciální transportní logistiku s oficiálními vozy, které pendlují mezi hotely, hřištěm či letišti," řekl Flanagan.

Loni vozila hráče v Čeladné flotila vozů Audi od jednoho z partnerů turnaje. "Byl jsem s nimi byl maximálně spokojený. Letos budeme mít BMW, což je vlastně oficiální partner PGA. A je to změna dobrým směrem," dodal Flanagan.

Ani takový servis však nestačí, protože ho nabízejí i jinde. Pak přijdou na řadu individuální požadavky. "Otázka startovného je věc sponzorského obsazení turnaje a v případě špičkových jmen, jako je například Tiger Woods, je to i věc státního zájmu," zakončil Flanagan.Najdete na iDNES.czmobilní verze