Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chabařovickou plochodrážní smetanu slízl Smetana

Zdeněk Holub dojel za Ondřejem Smetanou. | foto: Petr Bílek, MF DNES

12 2017
Konečně! Ondřej Smetana slízl vítěznou smetanu v Memoriálu Jiřího Hurycha, tradičním plochodrážním vrcholu Chabařovic, který se jel zároveň jako přebor České republiky.

„Loni se mu ve finále zadřel motor, tak si to letos vynahradil,“ řekla Jiřina Šifaldová z pořádajícího Speedwayclubu Chabařovice.

Za vítězným závodníkem z Markéty dojel stříbrný jeho oddílový kolega Zdeněk Holub, chabařovický odchovanec, bronz si vybojoval Hynek Štichauer z Pardubic.

„Ve finále už byli kluci unavení, protože počasí bylo hrozně náročné,“ zmínila Šifaldová vedro, kvůli kterému se od plochodrážních speciálů prášilo.

Startovali i závodníci z ciziny: Belgičan Borgia, Holanďan Spaan v chabařovických barvách (byl šestý) nebo Němka Weberová za Liberec.

Domácí Filip Šifalda obsadil 9. místo. „Závodilo se na půllitrech, on ale na motorce s obsahem 250 ccm, aby doplnil startovní listinu. Kluci na slabších strojích zkoušejí starty a zažívají atmosféru velkých závodů. Jen je nesmějí soupeři předjet o kolo, jinak nejsou bodovaní,“ prozradila maminka chabařovického talentu.

Pořadatelé den před svými závody bouřlivě prožívali i bronz Václava Milíka v české Grand Prix na stadionu Markéta v Praze.

„Osobně jsme tam nemohli být, protože jsme připravovali Hurychův memoriál, ale pustili jsme si to na našem stadionu na počítači a fandili jsme. A bylo to úžasné!“ nadchlo Šifaldovou.

A den nato i vlastní závody. „Úroveň chválila jury, líbilo se jim, jak byla připravená dráha. Měli jsme na ní poprvé ochranné vaky, co jsme dostali ze Svitav.“ Hodily se. „Měli jsme dva pády, Čermák a Borgia po kolizi dělali kotrmelce na mantinel, Čermáka odvezli do nemocnice, zlomenina stehenní kosti se nepotvrdila. Kvěch měl něco s rukou a pohmožděná žebra.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze