Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sparta na golfu. Zahrají si fotbalisté, hokejisté i tenisté

Denisa Rosolová | foto: Golf Alfrédov

26 2017
Mistrovské golfové hřiště Sand Martin ́s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi bude ve středu hostit účastníky sportovně i divácky atraktivního turnaje Sparta Golf Cup 2017. „Ještě nikdy jsem významnější turnaj nepořádal. Jsou za tím léta sbírání kontaktů a překonání desítek termínů nevyhovujících všem osloveným hráčům,“ řekl promotér turnaje Lukáš Chmelař z Golf Club Mladá Boleslav.

V posledním letošním májovém dnu se při golfovém klání střetnou tři týmy sportovců reprezentujících v minulosti i současnosti slavný pražský sportovní klub. V patřičně vyhecované atmosféře, kdo lépe ovládá golf, se střetnou dvanáctičlenné týmy fotbalistů, hokejistů a tenistů Sparty.

„Účast přislíbili například Jozef Chovanec, Horst Siegl, Jiří Jarošík, Tomáš Ujfaluši, Jiří Hrdina, otec a syn Tomášové Netíkové, Petr Pála, Cyril Suk, Petr Luxa či Robin Vik,“ vyjmenoval Chmelař.

Kapitáni tří týmů, fotbalista Horst Siegl, hokejista Jiří Hrdina a tenista Petr Luxa, budou účastníky klání vítat od osmé hodiny ranní v klubovně mladoboleslavského golfu. Po nezbytné registraci a posilnění začnou sparťanské hvězdy s golfovou hrou v 10 hodin cannon startem.

Po předpokládaném ukončení golfového turnaje kolem třetí hodiny odpolední a následném zpracování výsledků dojde na vyhlášení nejlepších jedinců a samozřejmě i kolektivu v 16 hodin.

Pro golfovou i negolfovou veřejnost bude turnaj Sparta Golf Cup 2017 příležitostí spatřit fotbalové, hokejové i tenisové legendy při oblíbené a čím dál populárnější sportovní aktivitě.

„Diváci mají vstup zdarma, ovšem pořadatelé nekompromisně vyžadují, aby setrvávali jen ve vyhrazených prostorech a dbali golfových etických zvyklostí i bezpečnostních opatření,“ upozornil Lukáš Chmelař.

Bývalí vrcholoví sportovci jsou v mnoha případech vyhlášenými golfisty. Loni se dokonce hrálo i golfové derby Sparta–Slavia.Najdete na iDNES.czmobilní verze