Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Španělští trenéři získali pohár a končí

19 2000
P r a h a, M a d r i d - Těžko lze považovat krok, ke kterému došlo u španělského daviscupového týmu, za jiný než překvapivý. Nedlouho po dobytí premiérového vítězství v Davisově poháru oznámil trenérský tým svou rezignaci. Čtveřice ve složení Javier Duarte, Josep Perlas, Jordi Vilaro a Juan Bautista Avendano přezdívaná ve Španělsku G4 zatím nemá žádné nástupce. Po velké euforii, jež zachvátila celé Španělsko s výhrou nad Austrálií, tak přišla studená sprcha. Vždyť tým pracoval jako dobře namazaný stroj, vše fungovalo perfektně. Země zaslíbená fotbalu týden dýchala pro hráče na antukových kurtech, domácí tenisté se stali idoly.

Hlavní kouč Duarte vysvětlil, že smlouva čtveřice s federací zněla na jediný rok. Nyní se všichni hodlají věnovat svým osobním trenérským závazkům. Například Duarte trénuje Alexe Corretju. "To nejjednodušší, co bychom mohli v tento moment udělat, by bylo využít euforie a snažit se vynutit pro sebe tříletý kontrakt," přibližoval situaci Duarte. "Problém je v tom, že nikdo z nás by nemohl této práci dávat vše, nebylo by to na sto procent. Museli jsme naše uskupení rozpustit," hájil nečekané rozhodnutí.

Španělskou tenisovou federaci tak nyní čeká rozhodování, koho na uvolněné posty dosadit. Konečné slovo by mělo padnout nejpozději do února, kdy se rozbíhá nový ročník Davis Cupu. Španělé v něm nastoupí proti Nizozemsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze