Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sprint biatlonistů na 10 kilometrů

On-line reportáž končí, díky za pozornost. Ze stránek iDNES.cz ale rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a počkejte si i na ohlasy od našich zpravodajů z Nového Města. Na místě vše sledují Tomáš Macek a Matěj Tomíček. Hezký zbytek večera!

Pořadí v cíli: 1. Martin Fourcade 23.48, 2. Anton Šipulin +1.6, 3. Emil Hegle Svendsen +6.4, 4. Johannes Boe +10.5, 5. Vladimir Iliev +15.8, 6. Andrejs Rastorgujevs +16.3, 7. Sergej Semjonov +18.8, 8. Ondřej Moravec +26.5, 9. Julian Eberhard +28.6, 10. Erlend Bjöntegaard +30.1, ... 19. Jaroslav Soukup +47.1, ... 28. Michal Krčmář +1:06.7, 44. Michal Šlesingr 1:31.9, 76. Lukáš Kristejn +2:38.9.

Závod skončil, tři biatlonisté byli diskvalifikováni. Celkově se klání účastnilo 101 mužů.

Český biatlonista

Shrnutí českých závodníků: Předvedl se hlavně Ondřej Moravec, zastřílel čistě a skončil osmý. Bezchybný na střelnici byl i devatenáctý Jaroslav Soukup. Zato Michala Krčmáře zradila stojka, je z toho 28. místo. Michal Šlesingr nezvládl naopak ležku a skončil na 44. pozici. Lukáš Kristejn nezklamal (76. místo).

Český biatlonista

Ondřej Moravec pro Českou televizi: „Ležku jsem neskutečně hlídal, doba to musela být ukrutná. Teď se snad uklidním a budu střílet rychleji. Na trati to nebylo úplně ono, člověk hledá správnou stopu, kudy jet, je to ledovaté, ale s tím se prali všichni. Na střelnici ty vteřiny byly.“

Shrnutí: Martin Fourcade vybojoval 54. triumf ve Světovém poháru, Antonu Šipulinovi nestačila ani čistá střelba (Fourcade jednou chyboval) a je druhý. Nor Svendsen skončil třetí. Překvapením je páté místo Bulhara Ilijeva, jeho nejlepší výsledek ve Světovém poháru.

Už jen pár závodníků je na trati. Celkovým pořadím příliš nezamíchají.

Český biatlonista

Lukáš Kristejn je v cíli, dvakrát chyboval na střelnici a na Fourcada ztratil přes dvě a půl minuty.

Český biatlonista

Ondřej Rybář pro Českou televizi: „Šlesingr začal moc přemýšlet o větru, stojka byla bezchybná, škoda. Krčmář začal dobře, nulou cítil, že šance je, ale takové chyby při stojce jsem u Michala dlouho neviděl.“

Český biatlonista

Jaroslav Soukup pro Českou televizi: „Jsem spokojený hlavně se střelbou, jsem moc rád, že jsem se před fanoušky předvedl. Běžecky mám co zlepšovat, ale postupně...“

Český biatlonista

Kristejn má za sebou střelbu, na stojce při poslední ráně minul.

Nejrychleji dnes běžel Rakušan Julian Eberhard, byl o sedm sekund rychlejší než Fourcade. Jenže na střelnici třikrát chyboval.

Český biatlonista

Michal Šlesingr pro Českou televizi: „Po ležce to pro mě bylo hodně těžké. Snažil jsem se jet, co to šlo.“

Soukup v cíli, 18. příčka. A ztráta 47,1 vteřin na Fourcada.

S Lukášem Kristejnem to vypadalo na ležce dobře. První, druhá, třetí, čtvrtá rána, všechno čistě. Ale asi tušíte, co přijde. Pátá už letěla mimo.

Český biatlonista

Soukupovi vyšla střelba, zato v běžecké části strádá a na nejrychlejší to nestačí. 800 metrů před cílem ztrácí na Fourcada už přes 43 vteřin, je z toho zatím 18. místo.

Investura v cíli: za sebou má závod už více než polovina biatlonistů. První tři místa beze změn; Moravec je osmý, Krčmář zatím 26. místo a Šlesingr 38. pozice.

Český biatlonista

Michal Krčmář pro Českou televizi: „Nedokážu říct, kde se na stojce stala chyba. Běžel jsem, co to šlo, diváci mě hnali.“

Český biatlonista

Fantastický výkon Soukupa! I na stojce nezaváhal... Před první ranou se chvíli vydýchával, čekal. Pak ovšem spustil rytmickou střelbu - bez chyby. A je průběžně po druhé střelbě dvanáctý.

Český biatlonista

Poslední český závodník odstartoval. Lukáš Kristejn je po dvou letech na trati Světového poháru.

Český biatlonista

26,5 vteřin ztratil Moravec na Fourcada. Každopádně, pro Ondřeje Moravce je to nejlepší závod v této sezoně! Zatím je osmý.

Český biatlonista

Moravec se žene do cíle... kolikátý bude?

Vladimiru Ilievovi z Bulharska se tenhle závod vydařil. Na Fourcada ztratil necelých 16 vteřin. Na co to bude stačit? Prozatím je to páté místo, v cíli už je 37 biatlonistů.

Český biatlonista

Desetitisíce diváků ve Vysočina Areně zase jednou pořádně bouřily... to si Jaroslav Soukup spravil chuť a ležku odstřílel čistě!

Závod už absolvovalo třiatřicet závodníků. Vede tedy Fourcade, druhý je Šipulin, třetí je Nor Svendsen. Krčmář je prozatím devatenáctý, Šlesingr je na 26. pozici.

Fantatistický Fourcade! Po druhé střelbě a jednom trestném kole ztrácel na Šipulina 12,6 sekund. Tuhle ztrátu ale fenomenálně smazal a do cíle dojel s náskokem 1,6 vteřin na ruského biatlonistu.

Michal Šlesingr v cíli, ztratil víc než minutu a půl na Šipulina.

Český biatlonista

Ondřej Moravec a zase bezchybná střelba, tentokrát vestoje. Po druhé střelbě je v průběžném pořadí v první desítce!

Fourcade letí tratí a snižuje náskok Šipulina. Bude to jeho 54. triumf ve Světovém poháru?

Johannes Boe v cíli, na Šipulina ale ztratil skoro devět vteřin.

Český biatlonista

Jaroslav Soukup na trati, nabere v Novém Městě ztracené sebevědomí?

Rus Šipulin odpočívá v cíli, 23:49,6, takový byl jeho čas.

Fourcade při stojce jednou minul a musí na trestné kolo.

Český biatlonista

Šlesingr napravil pokaženou ležku a ve střelbě vestoje byl bezchybný!

Český biatlonista

Michal Krčmář už má dneska odpracováno. A stupně vítězů z toho rozhodně nebudou. Vždyť v cíli je zatím 11 závodníků a Krčmář je osmý.

Český biatlonista

Tribuny opět začaly burácet, to Ondřej Moravec přijel na ležku... Pálil s rozmyslem a sestřelil všechny terče!

V cíli je momentálně sedm biatlonistů. Nejrychlejší je zatím Andrejs Rastorgujevs z Lotyšska (24:04,3).

Diskuse


P95a73v26e42l Ř96e77ž63á32b70e69k 5982308982: Jardaaaa Soukup skvěle...To je matador! (18:22)

J51a63n O98n77d19r28o62u51š73e83k 5146439656198: Proč to na ivysilani skoro nejede (17:19)
Najdete na iDNES.cz