Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Druhé kolo začíná v 13.00.
Šárka Strachová končí na nejlepší pozici v sezoně - jako druhá! Třetí po vynikajícím druhém kole dojela Veronika Zuzulová.
Lösethová zajela suverénně a bere první místo! Poprvé v kariéře. Strachovou v součtu porazila o víc než sekundu. Byla jasně rychlejší i ve druhém kole. V cíli teď Norka bouřlivě slaví.
Chablerová bojovala o stupně vítězů, ale těsně před cílem upadla a nabrala obrovskou ztrátu! To je daň za nezkušenost. Strachová bude nejhůř druhá.

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Nina Lösethová (Nor.)0:58,700:58,951:57,65
2Šárka Strachová (ČR)0:59,030:59,741:58,77
3Veronika Velez-Zuzulová (Sloven.)0:59,830:59,191:59,02
4Michaela Kirchgasserová (Rak.)0:59,390:59,921:59,31
5Frida Hansdotterová (Švéd.)0:59,671:00,101:59,77
6Wendy Holdenerová (Švýc.)0:59,820:59,991:59,81
38Martina Dubovská (ČR)
Česká reprezentantka Strachová je první! Zajela třetí nejlepší jízdu druhého kola a udržela 0,25 sekund náskoku na Zuzulovou. Usmívá se a mává fanouškům. Bude to dobrý výsledek.
V polovině stále vede.
Strachová drží náskok z prvního kola. Téměř osm desetin na Zuzulovou.
Tak Zuzulová ze 13. místa útočí dokonce na stupně vítězů! Čtvrtá po prvním kole Švýcarka Gisinová hodně chybovala a v závěru dokonce vypadla ze slalomu. Teď pojede Strachová.
Thalmannová je hodně naštvaná, protože se propadne pořadím. Teď je až desátá, na Zuzulovou v součtu nabrala víc než sekundu.
Francouzka Noensová dvakrát v horní pasáži vypadla z tempa. Jela agresivně, ale ne čistě. Zaostala o 95 setin a řadí se až na osmé místo. Teď pojede už jen nejlepších pět.
Slovenskou lyžařku nesesadila ani Kirchgasserová z Rakouska. I když k tomu měla nejblíže. Rytmickou jízdou se dostala na druhé místo s mankem tři desetin.
Barthetová nezopakovala výkon z dopoledního kola a je průběžně až šestá s téměř sekundovou ztrátou. Zuzulová se posouvá vpřed.
První z elitní osmičky pojede Francouzka Barthetová, překvapení z prvního kola.
Další Švédka Pietliäová-Holmenrová je také zklamaná. Na rovnějších pasážích se ji nedařilo a řadí se až na páté místo. Stále vede Veronika Velez-Zuzulová, která byla po prvním kole až třináctá. Na start čeká ještě osm lyžařek.
Dnešní slalom Hansdotterové vůbec nesedl. Ze čtyř předchozích závodů přivezla čtyřikrát umístění na stupních vítězů, v Santa Caterině to asi nevyjde. Chybovala a je průběžně druhá se ztrátou sedmi desetin na Zuzulovou.
Teď pozor! Frida Hansdotterová, vedoucí lyžařka slalomu v této sezoně.
Na Zuzulovou nestačí ani Gagnonová. Slovenka zajela parádní jízdu a pořadím se posune hodně vzhůru. Kanaďanka Gagnonová se řadí na třetí místo se ztrátou osmi desetin.
Další z favoritek Wendy Holdenerová ze Švýcarska zvládla výborně spodní pasáž a dosáhla na průběžné druhé místo. Na Zuzulovou však měla velkou ztrátu osmi desetin.
Zuzulová útočí! Slovenská slalomářka po nepovedeném prvním kole zabrala a Wieslerovou pokořila o víc než sekundu. Parádní jízda, které možná bude patřit mezi nejlepší výkony dne.
Povedený výkon Wieslerové z Německa, která konečně sesadila z čela Mielzynskou. Ze svého náskoku na startu trochu ztratila, ale pátou nejrychlejší jízdou druhého kola poskočila do vedení o tři desetiny.
Nepodařená jízda Swennové-Larssonové. Na kopci měla Švédka náskok sedmi desetin, pod ním ztrácela na vedoucí slalomářku čtyři desetiny. Je celkově až sedmá.
Mielzynská drží vedení i po jízdě Stieglerová. Američanka zaostala v součtu jen o šest setin a zařadila se na druhou pozici. Teď pojede 15 nejlepších z prvního kola.
Mielzynskou neporazila ani Geigerová. Němka zajela druhé kolo za minutu a patnáct setin, o šest desetin hůř než Kanaďanka, a je třetí.
Závodnice s nejvyšším startovním číslem, která prošla do druhého kola, Marusa Ferková s trikotem 53 ztratila v součtu 37 setin na Mielzynskou a je zatím třetí. Má radost.
Spokojená je i Rakušanka Gallhuberová. Na vedoucí Kanaďanku to nestačilo, ale je průběžně třetí.
Buciková ze Slovinska prohrála s Mielzynskou o desetinu, ale je spokojená. Pro závodnici, která ještě nemá úplně vybroušený styl, bude nejhůře 21. místo úspěchem.
Bernadette Schildová z Rakouska v jedné z branek málem upadla a je ráda, že se vůbec dobrala do cíle. Zatím je třetí s téměř sekundovým mankem.
Do vedení však brzy jde Kanaďanka Mielzynská. Závodnice, které patří do širší špičky Světového poháru nezvládla první kolo, ale druhé odjela téměř bez chyby. Má náskok 86 setin.
Gmürová předvedla nejlepší jízdu druhého kola. Chytila rytmus a Japonku Hasegawovou zdolala o víc než sekundu. Na stadionu září štěstím.
Japonský tanec v cíli. Hasegawová jela hodně rozházeně, předvedla plnou drobných chyb, ale na Lavtarovou to stačilo. Japonka je ve vedení o sedm setin.
Wikströmová odjíždí ze slalomu v Santa Caterině po břiše. Po několika chybách v horní pasáži nakonec dole upadla po vnitřní lyži. Stále vede Slovinka Lavtarová.
Podobně jako Feierabendová. Mölggová hrubě chybovala, málem upadla, přesto v závěru byla rychlejší než Lavtarová a stáhla ztrátu na čtyři desetiny. Stačí to na druhé místo.
Špicar a konec. Francouzka Mougelová zavlékla tyč mezi lyže a vypadává.
Švýcarka Feierabendová je naštvaná. Po chybě v polovině trati ztrácela téměř dvě sekundy, v závěru byla rychlá, ale na lepší než druhé místo s velkým odstupem to nestačilo.
Slovinka Lavtarová si dojela pro první body v této sezoně. A bude jich hned několik. Bremovou porazila o osm desetin a ještě se pořadím posune. V cíli posílá fanouškům polibky.
Druhé kolo budou závodnice sjíždět možná ještě déle než to první. Znovu však nejde o složitý slalom. Bremová ho zvládla za 1:01,96.
Druhé kolo začalo. 71 branek čeká na Rakušanku Bremovou.
V Santa Caterině hustě sněží, což může mít vliv na druhé kolo. Závodnice, které pojedou dříve, budou mít pravděpodobně o něco více zapadanou trať než ty v závěru.
Rozestupy mezi nejlepšími závodnicemi nejsou velké, pořadí se tak může ve druhém kole ještě hodně přelévat. Nejlepší desítka je naskládána do jedné sekundy rozdílu.
Na vedoucí Norku Lösethovou ztrácí česká reprezentantka 33 setin. Uvidíme, jak ustojí tlak 21letá Švýcarka Chableová, která s vysokým číslem 28 skončila překvapivě druhá. V kariéře přitom dosud dojela nejlépe devátá v Aspenu.

Diskuse


J18a90r16o88m51i72r C19h97a95l83o25u16p38k20a 4239397485687: Pěkně Šárka. (13:51)

L71u53k30á13š C58i26m42p73l 8578578929393: Komentář zpomalený o 2-3 závodnice. (13:51)
Najdete na iDNES.czmobilní verze