Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První kolo začíná v 9.30, druhé se jede od 12.30.
Je to velká škoda pro Šárku Strachovou, která zajela v prvním kole spolu s Švýcarkou Holdenerovou nejrychlejší čas. Bohužel závod se ruší a žádné body se z něj počítat nebudou.
Jury rozhodla: slalom v Mariboru se ruší!
Z posledních sedmi závodnic, které se spustily na trať, pět nedokončilo! Pořadatelé přerušili závod a snaží se alespoň trochu upravit trať Je to ale marný boj. Obří slalom mužů v Ga-Pa byl rovnou zrušen kvůli mizerným podmínkám.

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Šárka Strachová (ČR)0:49,600:49,60
1Wendy Holdenerová (Švýc.)0:49,600:49,60
3Petra Vlhová (Sloven.)0:49,690:49,69
4Veronika Velez-Zuzulová (Sloven.)0:49,900:49,90
5Frida Hansdotterová (Švéd.)0:50,040:50,04
6Nastasia Noensová (Fr.)0:50,200:50,20
9Martina Dubovská (ČR)
9Kateřina Pauláthová (ČR)
Ze slalomu vypadává také zkušená Italka Mölggová. Je třetí v řadě.
V těchto podmínkách je úspěchem ztráta na úrovni čtyř sekund. Právě taková by mohla stačit i na postup do druhého kola. Povede se prolomit hranici další české reprezentantce Martině Dubovské s číslem 47?
Další slalomářky, které vyrážejí do boje, nabírají ohromné ztráty. A některé dokonce ani kvůli vyjetému korytu nedokáží udržet stopu a rychle vypadávají. Němka Dürrová skončila před chvilkou. Trochu tragikomicky dopadla Rakušanka Schildová, která přepadla přes reklamní bariéry.
První patnáctka slalomářek je dole. Těžko už někdo ohrozí sdílené první místo Šárky Strachové a Wendy Holdenerové. Česká slalomářka tedy pravděpodobně dosáhne na nejlepší výsledek po první jízdě v této sezoně.
Francouzka Barthetová byla na prvním mezičase v kontaktu s elitou, ale přesazené brány se jí nepodařilo projet čistě. Do cíle si přivezla víc než dvousekundový odstup, s nímž se řadí na desáté místo.
Zkušená Rakušanka Kirchgasserová také rozhazuje rukama. Ztráta dvou a půl sekund ji stačí až na desáté místo. Fanoušci na stadionu takovým vývojem nadšeni vůbec nejsou. První kolo už je dávno rozhodnuto.
Švýcarka Gisinová se prala s vyjetým korytem a nepříjemným deštěm o něco lépe. Zařadila se na osmé místo a s úsměvem mává divákům.
Thalmannová z Rakouska v dešti na hrbolaté sjezdovce také zaostala o téměř dvě a půl sekundy. Podobně to vypadalo v Mariboru včera při obřím slalomu, kdy závodnice kolem startovního čísla 15 měly hodně mizerné podmínky.
To už jsou obrovské ztráty. Američanka Stieglerová nabrala manko 2,7 sekund. Závody v Mariboru nejsou kvůli počasí příliš povedené.
Kanaďanka Gagnonová vypadla ze slalomu. Teď si sundává mokré lyžařské brýle, aby se podívala, co se vlastně stalo.
Švédka Pietiäová-Holmnerová nemá v letošní sezoně formu. Navíc v těžkých podmínkách a špatné viditelnosti nenašla ideální rytmus. Ztratila skoro dvě sekundy.
Kanaďanka Mielzynská zaostala za Strachovou téměř o sekundu. Slalomářky s vyššími čísly už to budou mít jen složitější. Navíc teď jsou na kopci ty, které nepatří mezi absolutní elitu.
Diváci otevírají deštníky, v Mariboru začalo nepříjemně pršet. Další závodnice na startu budou mít těžké podmínky.
Holdenerová dojíždí v naprosto stejném čase jako Strachová! Dynamická jízda jí přinesla setiny především v rovinatějších částech. Švýcarka se tak po odjetí elitní skupiny dělí o první pozici.
Norka Lösethová, která trošku překvapivě vyhrála závod v Santa Caterině, dokonce vypadává z trati. Nezvládla právě přesazené branky ve druhé polovině svahu. Zahákla tyč mezi lyži a závod nedokončí.
Největší soupeřky jsou dole. Teď pojedou závodnice, které obyčejně končí až za Strachovou. Noensová z Francie zaostala o šest desetin.
Česká reprezentantka Strachová na rozdíl od svých soupeřek nepromarnila náskok z vrchní části, která Vlhové tolik nevyšla. Jela hladce a v plynulém rytmu. Oblouky byly čisté a dostatečně dynamické. V těžkých branách potvrdila zkušenosti, projela je možná nejlépe ze všech. A ani na ploché části moc neztratila. Má našlápnuto na vedení po prvním kole!
Česká reprezentantka Je první! Šárka Strachová se po výborné jízdě dostává do vedení o devět setin sekundy před Vlhovou.
Má náskok i na druhém.
Vede o tři desetiny na prvním mezičase.
Česká reprezentantka Šárka Strachová na trati!
Stejný scénář! Vítězka dvou závodu z Flachau Velez-Zuzulová měla nahoře půl sekundy na krajanku Vlhovou, jenže na několika přesazených branách ve spodní pasáži ho ztratila. V cíli je druhá se ztrátou dvou desetin.
Hansdotterová je pomalejší! Nejlepší slalomářka sezony si z vrchní pasáže přivezla velký půlsekundový náskok, jenže ve spodní pasáži ho rychle ztratila a nakonec nabrala tři desetiny. Dole se dostala z rytmu.
Vlhová udala úvodní čas 49,69. Netuší, na jakou pozici to může stačit. V cíli tak vypadá trošku rozpačitě. Udělala několik menších chybiček, ale nic zásadního.
První se spouští na trať Petra Vlhová. Závod právě začal.
Zajímavé je, že před ní pojedou tři její největší rivalky. Slovenky Vlhová se Zuzulovou a žena v červeném trikotu pro vedoucí závodnici slalomu Hansdotterová. Až tedy Strachová dorazí do cíle, bude mít ihned porovnání, jak na tom vlastně je.
Šárka Strachová se ovšem měkké trati nebojí. Už ve včerejším interview na svém Facebooku povídala: „Organizátoři už mají takové technologické možnosti, že sjezdovka bude připravená dobře.“ Navíc si při večerním losování sáhla pro nízké číslo čtyři.
V Mariboru panuje počasí ideální na závod horských kol, ale dnes se tu pojede slalom Světového poháru. Teplota se už časně ráno pohybovala kolem osmi stupňů a bude ještě stoupat. Ač se jede brzo dopoledne, podmínky nebudou perfektní.
Vítejte u on-line reportáže, osmý slalom letošní sezony startuje ve slovinském Mariboru v 9.30.


Najdete na iDNES.czmobilní verze