Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Místo ubytovny pět hvězd. Zlínští házenkáři zažili luxus

RELAX. Házenkáři Zlína si soustředění v luxusním hotelu Baltaci užívali. Na snímku je zleva Rudolf Kafka a David Poloz. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

11 2014
Hrají nejvyšší tuzemskou soutěž házenkářů, jenže všichni mají svoje civilní zaměstnání nebo studují. Minulý týden si však hráči Zlína dopřáli podobný luxus, jaký čeká třeba českou reprezentaci mužů na mistrovství světa v Kataru. Zázemí pro svoje čtyřdenní soustředění totiž našli ve zlínském hotelu Baltaci atrium, který se chlubí pěti hvězdičkami a prezidentským apartmá.

Před rokem přitom společnou akci strávili v rekreačním středisku u Strážnice jako vystřiženém z dob odborových rekreací.

„Je to jako z koloběžky do ferrari,“ porovnal loňské ubytování s letošním rozehrávač Tomáš Buček, aby se vzápětí šel naložit do relaxačního vířivého bazénu, před nímž běží televizní program na velkoplošné obrazovce. „Žádný extraligový tým v Česku asi neměl možnost takového soustředění.“

Hráči se však neflákali. Každý den měli tři tréninkové fáze, páteční den si zpestřili účastí v terénním triatlonu Valachy Man v Novém Hrozenkově.

„Je to naše tradiční týmová akce,“ připomněl Buček, který ze všech házenkářů zvládl kombinaci 250 metrů plavání, 12 kilometrů na horském kole a 3,6 kilometrů běhu nejrychleji.

Soustředění si pochvaloval také nový trenér mužstva Jiří Mičola. A nejen pro atraktivní prostředí.

„Je pro mě důležité, že jsme pohromadě. Vzájemně se poznáváme, začínáme si důvěřovat,“ prohodil Mičola.

Jediným kazem soustředění tak byl zrušený zápas s Kopřivnicí, která ho na poslední chvíli odvolala. „Tak jsme si aspoň zahráli mezi sebou,“ mávl rukou Mičola.

Spolu se svým předchůdcem Andrejem Titkovem hrávali v Zubří, povahově jsou však úplně jiní.

„Andrej byl s námi více kamarád. Někteří kluci k němu měli vztah skoro jako k hráči. Mičola je autoritativnější,“ líčí Buček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze