Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bez žlutého dresu to možná bude lepší, připouští tlak Soukalová

Gabriela Soukalová | foto: Facebook Fandíme biatlonu

4 2014
Ve sprintu se jí nepovedla střelba, čtyřikrát minula terč a skončila na 26. místě. S flintou se v posledních týdnech trápí. Přesto v Oberhofu vtipkovala. "Dala bych za pravdu všem kritikům, že jsem byla marná," řekla Gabriela Soukalová, nadále vedoucí žena pořadí Světového poháru biatlonistek.

Střelecky nepovedený závod, že?
Docela se se střelbou trápím. I v tréninku. Nevím, co se stalo. Mám pocit, že rány mám v terči, vše krásně vidím, pak vystřelím - a je to mimo. Najednou jako by se vše ztratilo, nemám zpětnou vazbu. 

Ale s běžeckým výkonem, čtvrtým nejlepším časem, jste spokojená, ne?
Přitom jsem měla pocit, že běžím pod psa. Po prvním kole jsem zaslechla hlasatele, že prý mám čtvrtý čas. Se startovním číslem pět? To snad ne, říkala jsem si. Pak jsem zjistila, že jsem špatně rozuměla...Ale trati jsem si říkala, že si pohlídám střelbu, dám to pomalu. Proležela jsem to, prostála - a nic. Měla jsem to tam nasypat a jet. Možná by to bylo lepší.

Sprint se jel v mlze, větru a dešti. Co z toho bylo pro vás nejhorší?
Po kopcích v prvním kole jsem měla pocit, že už mám za sebou celý jeden závod. A na rovině, kde se člověk těší, že si aspoň trochu odpočine, byly takové nárazy větru, že mě to zastavovalo na místě. Na kopci před sebou jsem třeba zahlédla Evu Puskarčíkovou a říkám si: Ta to odnáší ještě víc než já. Pak jsem tam vyjela a taky dostala. 

Navzdory 26. místu jste ale uhájila žlutý dres a vedení ve Světovém poháru.
Když s tou zprávou přišli kluci do servisní buňky, překvapilo mě to. Ale nezabývám se tím, snažím se to brát jako každé jiné číslo a nepřipouštět si to. I když někde v hlavě to asi je. 

Máte pocit, že bez něj byste byla pod menším tlakem?
Přesně tak. Možná to bez něj bude pro mě lepší. Hodně si vážím toho, že jsem v něm mohla závodit, ale... Když nebude, nevadí. 

Stačí ho mít na konci března, po posledním závodě Světového poháru.
Nemyslím si, že by se to povedlo. Spousta holek vynechala několik předešlých závodů a je vidět, že jsou nyní formě. Pořadí se opravdu bude měnit. Letos je to mezi holkama vyrovnaný, ještě uvidíme spoustu obratů. 

Nevěříte, že byste o něj mohla bojovat do konce sezony?
Normálně jsem docela skeptická, a když se mi teď nedaří, opravdu si vůbec nevěřím. Ale je to sport. Některé zkušené biatlonistky jako Darja Domračevová nebo Tora Bergerová neměly povedený začátek sezony a jak teď jezdí. Je to prostě jeden závod... Budou další. Co bych za takový výsledek dala před dvěma lety. No jo, člověk si lehce zvykne na lepší umístění. Ale aby vyhrával, musí někdy i prohrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze