Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Souboj titánů přilákal tisíce diváků

Jiří Bursa a Daniel Onufer, kickbox - FINÁLE. Lovosický Jiří Bursa (vpravo) zpracovává u provazů finálového soupeře Daniela Onufera z Teplic. Bursa vyhrál na body. | foto: Jiří BervidaMF DNES

27 2006
Plzeň - Byla to parádní show! Souboj titánů, pyramidový turnaj profesionálních kick-boxerů v Plzni, sledovalo v sobotu večer v hale na Slovanech na tři tisíce diváků. Vítězství v prestižním klání obhájil Jiří Bursa z Lovosic. Ve finále na pět kol po dvou minutách porazil teplického Daniela Onufera 3:0 na body.

„Ale od třetího kola jsem šel hodně přes bolest,“ ulevil si Bursa. Jeho soupeř, specialista na thajský box, zažil v této disciplíně vůbec první porážku v kariéře.

„Finále bylo grandiózní,“ chválil borce Marek Kaigl z pořádající školy bojových umění Narama.

Poprvé se v Plzni při Souboji titánů sešli profesionálové. Bursa, který triumfoval i loni, totiž opustil amatérský ring teprve před párměsíci. Pyramidu obsadili čtyři kick-boxeři.

Bursa v eliminaci porazil Jiřího Jaroše, Onufer si poradil s Maďarem Imre Zslotem. Ten na poslední chvíli nahradil zraněného Apeltauera, loňského finalistu.

Výsledky - předzápasy
Zahradník - Hejduk (low-kick) 2:1, Štádler - Pytel (box) 3:0, Jindrová - Říbalová (full-contact) 2:1

Superfighty
Křivka - Toman (orientál) 0:3, Tůma - Holovský (low-kick) 3. kolo tech. k.o. (Tůma), Kalaš - Petrus (full-contact) 3:0

Souboj titánů - Pyramida, eliminace
Onufer - Zslot (Maď.) 3:0, Bursa -Jaroš 3:0

Finále
Bursa - Onufer 3:0

„Před rokem maďarští zápasníci zklamali, ale tentokrát byl Zslot okořeněním turnaje. Byl moc dobrý,“ řekl Kaigl.

Kromě Pyramidy viděli diváci v plzeňské hale tři předzápasy a tři superfighty. Jediný duel skončil před časem.

Jan Tůma z domácí Naramy porazil technickým k. o. ve třetím kole Davida Holovského.

„Snažili jsme se v rámci možností sehnat do Plzně co nejkvalitnější fightery. To se podařilo, proto byly všechny zápasy tak vyrovnané,“ mínil Kaigl.

Uspěl i miláček plzeňského publika, čtyřiatřicetiletý Jan Kalaš. Ten na body porazil o generaci mladšího Alexandra Petruse z CHBgym Klatovy.

„Lidi jsou můj benzin,“ vzkázal nadšeně Jan Kalaš.

Bursa: Ve finále jsem šel přes bolest

Po vítězné bitvě ve finále Souboje titánů zažil Jiří Bursa, „Lovosické kladivo“, něco nevídaného. Jeho poražený soupeř Daniel Onufer z Teplic přišel k jeho rohu, poklekl před ním a poklonil se. Tak projevil úctu lepšímu zápasníkovi. „To gesto mě moc potěšilo, vůbec jsem něco takového nečekal. A v ringu jsem to zažil poprvé,“ přiznal Jiří Bursa.

Dokázal jste v Plzni obhájit loňské vítězství. A lidi vás tady berou skoro za svého, že?
Ta výhra pro mě znamená hodně i kvůli nim. Tenhle sport není nic jednoduchého a taková podpora je krásná odměna. A když vám tleská tři tisíce lidí, je to něco úžasného.

Jak těžké bylo finále?
Byl to dobrý zápas, lidem se musel líbit. Za sebe můžu říct, že od třetího kola jsem se musel hodně kousnout. Zranil jsem si nohu, šel jsem hodně přes bolest.

Sháněl jste před turnajem o Onuferovi nějaké informace? Oba jste byli pasování na favority.
Nějaké informace jsem měl. Ale já na ně moc nedávám. Zápas většinou přinese něco jiného.

Co tedy rozhodlo?
Nebyl to jeden moment, těch úseků bylo víc. Ale neumím to posoudit. Pro mě je důležitější, že mám ze zápasu dobrý pocit. O tom, jak dopadl, rozhodovali rozhodčí.

Můžete srovnat obě vítězství, tohle i to loňské?
Shodná byla jeho obtížnost. Ani s Jirkou Apeltauerem to loni nebylo jednoduché, pěkně jsme se mazali. A také on ukázal duši bojovníka. Dokončil zápas se zlomeným nártem, s tím se každý nenarodí. I já jsem se proto dneska snažil dojet souboj přes bolest až do konce.

Před pár měsíci jste přestoupil k profesionálům. Co se tím změnilo?
Můj život určitě ne, ke všemu přistupuju stejně. Snažím se, aby mi něco nestouplo do hlavy. Kolikrát nějaký borec chodí, dělá ramena a vykřikuje: já jsem mistr světa. Místo toho, aby dál trénoval. Takhle skončit nechci.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze