Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sosenku láká Tour de France

16 2003
Hořice - Bývalý cyklista hradeckého týmu SKP Remerx Ondřej Sosenka v Hořicích testoval formu na závěr sezony, ve kterém absolvuje mistrovství světa v Kanadě. Když se člověk podíval do obličeje Ondřeje Sosenky pozorněji, byly stopy po nedávném pádu patrné. Na jeho výkonu v samotném závodě však nikoliv. "Den před závodem vytahali stehy," uvedl jeden z nejlepších českých cyklistů posledních let k jizvám, které v sobotním extraligovém závodě v Hořicích zdobily jeho tvář.

Když se člověk podíval do obličeje Ondřeje Sosenky pozorněji, byly stopy po nedávném pádu patrné. Na jeho výkonu v samotném závodě však nikoliv. "Den před závodem vytahali stehy," uvedl jeden z nejlepších českých cyklistů posledních let k jizvám, které v sobotním extraligovém závodě v Hořicích zdobily jeho tvář.

Paradoxně právě zranění dalo divákům v Hořicích možnost zhlédnout borce prvodivizní polské stáje CCC Polsat v akci.

Kdyby se totiž hned v 1. etapě závodu Kolem Polska nepřimotal k hromadnému pádu, místo v Hořicích by o vítězství usiloval právě v Polsku.

"Strašně mě to mrzí. Pro mě to měl být vrchol sezony, cítil jsem skvělou formu," litoval Sosenka.

Jeho naděje, že v Polsku obhájí své prvenství z let 2000 a 2001, vzaly za své už po několika desítkách kilometrů. V pelotonu jeden z mladých cyklistů upadl, Sosenka se hromadné kolizi nestačil vyhnout.

"Byl jsem tam prakticky první, nedalo se s tím nic dělat. Zkoušel jsem jet dál, ale přes krev jsem ani neviděl," popsal nepříjemné okamžiky.

Poté, co slezl z kola, byl převezen do nemocnice. "Vyšetření naštěstí neukázalo nic vážného, jen mi obličej spravili devíti stehy," uvedl borec, který krátce před startem v Polsku vyhrál etapový závod Okolo Slovenska.

Přes nepříjemné zranění bez kola dlouho nevydržel. Dva dny po pádu začal znovu s tréninkem, extraligový závod v Hořicích bral jako jeho součást. "Jsem rád, že jsem mohl jet, ale bylo znát, že jsem do závodu nastoupil z plného tréninku," sdělil cyklista, který před čtyřmi lety oblékal dres hradeckého týmu PSK Remerx.

Kilometry, které Sosenka našlapal na náročném okruhu v okolí Hořic, přidal k nezbytné přípravě na závěr sezony.

Ten pro něj bude velmi důležitý. Jednak by rád uspěl na blížícím se mistrovství světa v kanadském Hamiltonu, jednal ho čekají jednání o angažmá v příští sezoně.
"Než pojedu do Kanady na šampionát, absolvuji ještě etapy Porýním-Falcí a několik jednorázových závodů, abych byl dobře připraven," konstatoval cyklista, jenž v minulosti hodně spoléhal na své časovkářské kvality, "v Kanadě se však soustředím na závod jednotlivců s hromadným startem."

Ve chvílích, kdy bude usilovat o úspěch na mistrovství světa, se bude také rozhodovat o tom, zda se Sosenkovi splní jeho velký sen. "Chci jet Tour de France a na to bych potřeboval přestoupit do větší stáje," sdělil.

Netají, že příslušná jednání probíhají. "Jde o Německo a o Itálii, rád bych měl jasno do konce října," vyhlásil český cyklista.Témata: cyklistika
Najdete na iDNES.czmobilní verze