Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sosenka získal šestý titul v časovce

22 2006
Bratislava - Vítězem společného šampionátu českých, slovenských a maďarských silničních cyklistů v časovce se na trati dlouhé 54 kilometrů stal Maďar Laszlo Bodrogi. Na dálnici nedaleko Bratislavy byl o minutu rychlejší než český favorit Ondřej Sosenka z italské stáje Acqua e Sapone, který získal domácí titul v časovce pošesté v kariéře.

Stříbro vybojoval Milan Kadlec z Dukly Praha a bronz František Raboň z německého týmu T-Mobile.

Bodrogi potvrdil, že časovka je jeho silnou zbraní. Hned na prvním mezičase byl nejrychlejší a svůj náskok zvyšoval až do cíle. Maďarský cyklista oznámil svůj úmysl překonat Sosenkův světový rekord v hodinovce, takže jejich souboj byl ostře sledován. Slovenský titul vybojoval Milan Jurčo a stačila mu k tomu celkově páté příčka.

"Bodrogi měl výhodu, že startoval minutu za mnou. Dojel mě po polovině, ale potom jsme již jeli stejně rychle. Musím přiznat, že byl lepší. Kdybych startoval za ním já, tak bych ho dnes neporazil," řekl Sosenka, který si připsal celkově sedmý domácí titul na silničních šampionátech.

"Trať byla zcela rovná, kdyby byla vlnitá či kopcovitá, tak to by mi vyhovovalo více a Bodrogiho vítězství by tak jednoznačné nebylo. Přesto jsem spokojen, jel jsem průměr přes padesát km/h a odstup od ostatních českých jezdců byl značný," uvedl Sosenka s tím, že formu ladí až na mistrovství světa. Kadlece porazil o 1:25 minuty.

Překvapením bylo čtvrté místo již osmatřicetiletého Zbyňka Jordána z Budvaru Tábor, který je amatérským jezdcem. Až jedenáctý z českých jezdců skončil dvojnásobný mistr republiky Jan Hruška, který však závod neabsolvoval na časovkářském speciálu, ale na normálním silničním kole.

V závodě jezdců do 23 let na čtyřicetikilometrové trati dominovali slovenští bratři Peter a Martin Velitsové, prvně jmenovaný vyhrál o jedinou sekundu. Český titul získal celkově třetí Lukáš Sáblík.

Lada Kozlíková dnes v Bratislavě vybojovala už třiatřicátý titul mistryně České republiky. Šestadvacetiletá závodnice Dukly Praha byla nejrychlejší na společném šampionátu českých, slovenských a maďarských závodníků v časovce na 20 kilometrů.

Na rovinaté trati a za ideálního počasí měla Kozlíková nejrychlejší mezičas hned na prvním měřeném úseku a poté svůj náskok už jen zvyšovala. Spolu s ní vystoupily na stupně vítězů další dvě závodnice pražského celku, druhá Martina Růžičková a třetí Jarmila Machačová. Obě měly více než minutovou

Muži - 54 km: 1. Bodrogi (Maď.) 1:04:14, 2. Sosenka (Acqua e Sapone) -1:01, 3. Kadlec (Dukla Praha) -2:26, 4. Raboň (T-Mobile) -2:52, 5. Jurčo (SR) -3:29, 6. Jordán (Budvar Tábor) -3:46, 7. Kreuziger (Liquigas) -4:08, 8. Lazar (Dukla Praha) -4:15, 9. Blahut (PSK Whirlpool) -4:27, 10. Bláha (Dukla Praha) -4:50 
Pořadí mistrovství ČR: 1. Sosenka, 2. Kadlec, 3. Raboň, 4. Jordán, 5. Kreuziger, 6. Lazar, 7. Blahut, 8. Bláha.
Pořadí mistrovství SR: 1. Jurčo, 2. Remák (Potopec), 3. Riška (PSK Whirlpool).
Muži do 23 let - 40 km: 1. P. Velits 52:40, 2. M. Velits (oba Konica Minolta) -1, 3. Sáblík (KC Kooperativa) -52, 4. Míček (CK Brno) -1:02, 5. Šubrt (Dukla Praha) -1:19.
Pořadí mistrovství ČR: 1. Sáblík, 2. Míček, 3. Šubrt.
Ženy, časovka (20 km): 1. Kozlíková 27:10, 2. Růžičková -1:14, 3. Machačová (všechny Dukla Praha) -1:40, 4. Šintáková (Rostex Quantum) -2:02, 5. Hubená (Rock Machine) -2:15, 6. Ščučková (PSK Whirlpool) -3:15.

Ondřej Sosenka se stal mistrem ČR v časovce jednotlivců na 50 kilometrů.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze