Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Solheim Cup vyhrály Američanky, publikum bylo u vytržení

Solheim Cup 2009 - Natalie Gulbisová. | foto: AP

24 2009
Solheim Cup, to byl letos velký úspěch. Sportovně byly úspěšnější hráčky Spojených států amerických, pohár zůstal jejich. Ale i Evropanky v Rich Harvest Farms nedaleko Chicaga přispěly k tomu, že ženský golf dal najevo svou životaschopnost. Davy spokojených a rozvášněných diváků by to potvrdily.

Debutantka v soutěži Michelle Wieová byla u vytržení, když třicet tisíc diváků aplaudovalo jejím, ale nejen jejím výkonům. "To byla ta největší zábava, jakou jsem kdy u golfu zažila. Ty davy lidí, to mě tak nabilo, že jsem toho plná ještě teď," tryskaly z ní dojmy bezprostředně a úplně jinak, než když odpovídá na otázky po individuálním turnaji.

Devatenáctiletá hráčka z Havaje, považovaná za budoucí hvězdu světového golfu, v jednom ze závěrečných nedělních singlů porazila Helen Alfredssonovou v duelu, který skončil až na poslední jamce. Položila základ úspěchu domácích hráček, korunovaný v utkání mezi Morgan Presselovou a Annou Nordqvistovou. Jakmile ho Američanka na šestnácté jamce ukončila, vypuklo v centru městečka Sugar Grove ohromné nadšení.

Craig Castrale sice musel včera strávit neúspěch své manželky proti Dianě Lunaové, přesto potvrdil, že to byl úžasný zážitek, který v roli caddieho zažil už podruhé. "Je to dlouhý týden, ale zároveň krátký," řekl muž, jenž se kariéře nosiče holí věnuje už deset let. "Solheim Cup je vrchol, něco naprosto úžasného, co ve vás vyvolá neopakovatelné pocity," dodal partner Nicole Castraleové.

Solheim Cup 2009 - bagy soupeřek.

Laura Daviesová možná zažívala mimořádné pocity naposledy, v jejích pětačtyřiceti letech lze jen těžko předpovídat, zda se za dva roky prestižního duelu opět zúčastní. "Jsem z toho vždycky stejně rozrušená a unešená," komentovala pohárovou kulisu, byť jí jako Angličance diváci rozhodně nebyli nakloněni.

Solheim Cup ukázal ženský golf v jeho rozmanitosti. Stojí jak na atraktivitě mladých hráček, do hry perfektně nalíčených a nastrojených, tak na kvalitě jejich hry. Věkové rozpětí účastnic i přítomnost různorodých osobností v obou týmech se protnuly s vysokou kvalitou jednotlivých výkonů.

Američanky si vytvořily mírný náskok už v pátečních utkáních dvojic, většinou vedly o dva body a konečné skóre zní 16:12 ve prospěch výběru kapitánky Beth Danielové. Když zvedla nad hlavu trofej, smála se, ale hovořilo o dojetí a úctě. "Smekám před všemi svými hráčkami. Byly naprosto oddané jednomu cíli. Dokázaly to," hlesla.

Příští ročník ženského týmového klání se v roce 2011 uskuteční na hřišti Killeen Castle v irském městečku County Meath.Témata: Turnaje, Chicago
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze