Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sokolov potvrdil: když míček po greenu rychle běží, vyhrává Lébl

Vítěz Czech PGA Masters 2010 Ondřej Lébl. | foto: Martin Kabát

26 2010
Možná je Ondřej Lébl specialistou na rychlé greeny. Loni vyhrál profesionální turnaj na Nové Americe, kde míče při patování běhaly extrémně rychle, a letos si vítězství zopakoval v Sokolově, kde byla jamkoviště připravena rovněž skvěle.

"Když jsem sem přijel, bál jsem se, že se vůbec nebude hrát," poznamenal vítěz a připomněl deštivý závěr minulého týdne. "Zdálo se mi, že tolik vody nemůže pojmout, ale nakonec bylo připraveno fantasticky," doplnil.

Superlativy se dají vztáhnout i na jeho výkon na Czech PGA Masters. Lébl vyhrál sedmý turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour o tři rány před nejlepšími konkurenty. V součtu tří kol dosáhl výsledku čtyři rány pod par.

Ondřej Lébl, třetí kolo Czech Masters 2010.

Své představení korunoval na poslední jamce pondělního závěrečného dne. Jeho postavení mohl ještě ohrozit partner z posledního flightu, ale vítěz nenechal nikoho na pochybách, že mu to tentokrát sedlo. Nevídanou přihrávkou na green, jehož profil se před jamkou nepříjemně vlnil, si vytvořil šanci na birdie a proměnil ji.

Třetí kolo Czech Masters 2010.

Přitom ještě po první dnešní devítce bylo pořadí obrácené. "Zlomilo se to na jedenácté jamce, kde jsem zahrál birdie, a na dvanácté pětiparové, tam se mi to povedlo znovu. Marek zapsal naopak sedm, takže na těch dvou jamkách jsem na něj nahrál čtyři rány," vrátil se Lébl k rozhodujícímu okamžiku.

Když kráčel už coby vítěz ze hřiště, běžela mu v ústrety přítelkyně, která mu obvykle pomáhá v roli caddie. Tentokrát byla ale na začátku turnaje nemocná a jiného nosiče golfista nechtěl. Dařilo se mu, a tak si bag odnosil i v posledním kole.

Marek Nový, třetí kolo Czech Masters 2010.

Lébl se výhrou na turnaji, dotovaném částkou 400 tisíc korun, posunul hodně dopředu v českém žebříčku Order of Merit, z něhož se nejlepší česká trojice kvalifikuje na srpnový Czech Open. On a dosavadní lídr Viktor Skalle, jenž v Sokolově skončil na děleném pátém místě, už mají účast mezi evropskou elitou na dosah.

"Motivace to pro mě byla, i když ne priorita. Ale začalo se mi dařit, a tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Teď asi odjedu na turnaj do Hamburku, kde by se dala ještě nasbírat nějaká eura," uvedl Lébl, čerstvý majitel saka, této trofeje pro vítěze domácího Masters.

Rudolf Nechanický junior, třetí kolo Czech Masters 2010.

Spolu s Novým se o druhé místo podělil Rudolf Nechanický mladší, startující na divokou kartu. Po vítězství Filipa Mrůzka v Berouně také on dokázal, že čeští amatéři se nemusí v profesionální konkurenci ztratit. Tím spíš, že se tentokrát nevedlo zahraničním účastníkům.

czech pga masters - konečné pořadí

Par 72: 1. Lébl 212 (71+72+69) -4, 2. Nový 215 (70+73+72), Nechanický jr./am. 215 (75+70+70) oba -1, 4. Tintěra 216 (73+71+72) par, 5. Skalle 217 (74+71+72), Stanislav (všichni ČR) 217 (74+72+71) oba +1.Najdete na iDNES.czmobilní verze