Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sokolnice nelituje účasti v první lize

20 2003
Sokolnice - Dvojnásob peněz než obvykle museli v létě sehnat házenkáři Sokola Sokolnice, aby mohli jako novic nastoupit do první ligy. "Dalo to práci," přiznal vedoucí mužstva Stanislav Mrkvica. Nyní rozhodně nelitují. První ligu zahájily Sokolnice, pro něž je start v soutěži po druholigových letech historickou premiérou, vítězstvím 21:20 v Plzni.

Úspěch na půdě soupeře, který má v házené stále svůj zvuk, házenkáře Sokolnic povzbudil. Přesvědčili se, že v první lize nemusejí hrát podřadnou roli. Zápas vyhráli, přestože prohrávali v poločase 9:13.

"Sestavu jsme posílili o brankáře a křídlo z Telnic, ale jinak hrajeme s vlastními odchovanci, kteří se o postup prvenstvím ve druhé lize zasloužili. Kádr se takřka nezměnil," tvrdí Mrkvica, podle kterého byli sokolničtí funkcionáři na vážkách, zda se do vyšší soutěže přihlásit.

Aby mohli první ligu hrát, museli sehnat více než půl milionu korun. "Pokud by nebyl zájem obce, která nám hodně pomohla, asi bychom se k tomuto kroku neodvážili. Naštěstí se k nám na radnici postavili vstřícně," ocenil sokolnický vedoucí.

Postup znamená také úplný přesun ze Sokolnic do Křenovic, kde je postavena odpovídající hala. "Divácky by bylo jistě atraktivnější, kdybychom mohli nastupovat na našem hřišti, ale první liga má vyšší nároky na hrací plochy a navíc v Křenovicích je výborné házenkářské prostředí. Lidé na naše zápasy chodí z okolních vesnic a vytváří velmi dobrou atmosféru," pochvaluje si Mrkvica.

Také ve druhém kole nového ročníku první ligy hrají Sokolnice venku. Za další týden pak v domácí premiéře přivítají Vítkovice.

Autoři:


Témata: I. ligy, Sokolnice, Plzeň
Najdete na iDNES.czmobilní verze