Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špatné starty: Hradec padl, zato Trutnov dokázal v Nymburce otočit

Tereza Kuthanová (vpravo) z Hradce Králové zakončuje na trutnovský koš přes ruce Mileny Prokešové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

27 2014
Špatné vstupy do utkání, zlepšená hra, ale přesto se nakonec z víkendového pokračování Ženské basketbalové ligy vrátil z hostujících palubovek domů s výhrou jen jeden ženský tým z Královéhradeckého kraje. Body do tabulky nadstavbové skupiny A2 si výrazně pomohly hráčky Kary Trutnov, jež zvládly i druhé utkání své části ligy a proti DSK se radovaly z přesvědčivého vítězství 80:48.

To hradecký Sokol měl před sebou ve skupině A1 jinou výzvu. Poprvé pořádně potrápit a pokusit se uloupit vítězství na hřišti letos výborně hrajícího Valosunu Brno. Výběr trenérky Romany Ptáčkové však podlehl domácím 66:75.

Domácí hráčky totiž už v první čtvrtině nastřílely Hradečankám sedmadvacet bodů a k tomu přidaly dobrou obranu. Po prvních dvaceti minutách už byl rozdíl mezi oběma soupeři dvanáctibodový.

"Odehráli jsme špatně první poločas. Udělali jsme příliš mnoho chyb, měli hodně ztrát míčů a soupeř je takřka všechny potrestal," litovala trenérka Sokola Hradce Králové Romana Ptáčková po utkání.

Její hráčky ustálily formu až ve druhé půli, jenže to už bylo na dohánění náskoku pozdě. Valosun se totiž nenechal rozhodit a náskok si s přehledem hlídal.

"Holky moc toužily Valosun konečně porazit po dvou porážkách, ale ukázalo se, že soupeřky mají momentálně jednu z nejlepších obran v lize. Celý poločas trvalo, než jsme na ni byly schopny zareagovat," dodala Ptáčková.

Trutnov měl podobný problém v zápase s DSK, kdy o bod (17:18) prohrál první čtvrtinu. "Krátká pauza nám však stačila na to, abychom si vysvětlili, že musíme hrát jinak," řekl trenér Kary Trutnov Jozef Rešetár.

DSK získával míče, které Trutnovanky zbytečně odhazovaly, nebo ztrácely. Od další části hry však Rešetárovo družstvo nasadilo vyšší tempo, zlepšilo přihrávku, zpřesnilo střelbu a poločas nakonec odvládlo rozdílem devíti bodů. Ve třetí a čtvrté části pak dominovalo. "Příště hrajeme s SŠMH Brno, ale ani to nebude slabý tým. Se Strakonicemi hrálo vyrovnaně," varuje do další fáze skupiny.Najdete na iDNES.czmobilní verze