Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doma už hrát nebudeme, doufá kouč softbalistů Havlíčkova Brodu

Alfons Oveinikovas v dresu softbalistů Havlíčkova Brodu | foto: Petr Lemberk, MAFRA

11 2016
Softbalisté Havlíčkova Brodu v extraligovém finále s favorizovaným Spectrem Praha překvapivě vedou 2:0 na zápasy. Od titulu je dělí jediné vítězství.

Australan Tyson Duncan, Nizozemec Anthony Beaumont a dvojice Novozélanďanů Alfons Oveinikovas - Joshua Niu. To jsou jména čtyř zahraničních posil softbalistů Havlíčkova Brodu. A taky čtyř klíčových hráčů, kteří Hrochům ve finálové sérii extraligového play-off proti obhájci titulu - Spectru Praha - pomohli k překvapivému vývoji: venku zvítězili 7:6, doma 6:1.

„Tyson Duncan odcestoval na celý minulý týden do Amsterdamu za naším catcherem Anthonym Beaumontem, který tam žije, a společně se připravovali, což výrazně zvedlo Tysonův výkon,“ pochvaluje si trenér Havlíčkova Brodu Dušan Šnelly. „Navíc mu na finále přiletěli z Austrálie rodiče, což mu výrazně zvedlo motivaci,“ doplnil.

A právě to brodskému týmu v prvním utkání, hraném na hřišti soupeře, pomohlo ke správnému vstupu do celé série. „První zápas byl dlouho vyrovnaný, ale po celou dobu jsme vedli a Spectrum dotahovalo,“ přibližuje Šnelly. „Nakonec rozhodly naše zahraniční posily: za stavu 4:3 Oveinikovas a Niu každý odpálili po jednom homerunu, zvedli to na 7:3 a to už Duncan nepustil.“

Momentka z extraligového finále softbalistů: Havlíčkův Brod proti Spectru Praha
Porada softbalistů Havlíčkova Brodu

V nedělní odvetě se Hroši mohli opřít o rekordní diváckou podporu. „Samozřejmě že jsme malý sport, takže to nejsou žádné tisíce. Ale ve stovkách se to určitě počítat dalo,“ pochvaloval si Šnelly zaplněnou tribunu Hippos Arény.

„Rozhodl náš skvělý vstup do zápasu. Spectrum zkusilo udělat změnu, dalo na nás svého druhého nadhazovače a Karel Kadečka s Joshuou Niu hned dosáhli homerunů. A když odpálil i Tomáš Jelínek, po prvních čtyřech pálkařích jsme vedli už 3:0. Tím jsme soupeře zaskočili a došli k druhému vítězství.“

Hroši se tak po úvodním finálovém víkendu dostali do skvělé situace: nyní mají hned tři mečboly. „Samozřejmě že jsme mimořádně spokojení. Musím ale připomenout, že v loňském roce jsme se stejným soupeřem vedli 2:0 v semifinále a nedopadlo to,“ varuje Šnelly.

„Proto doufejme, že doma už hrát nebudeme. Uděláme vše pro to, abychom tentokrát sérii ukončili už ve třetím utkání v Praze. Dokud jsme nahoře a soupeř evidentně trochu tápe,“ přeje si kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze