Finále tenisového Roland Garros 2010 komentuje Michael Bereň

Robin SÖDERLING (5-Švéd.) - Rafael NADAL (2-Šp.) 0:3 (4:6, 2:6, 4:6)
Závěrečné řeči obou finalistů ukončily letošní Rolang Garros. Další grandslam se hraje od 21. června v londýnském Wimbledonu. Díky za pozornost a těším se u dalších přenosů serveru iDNES.cz.
Na počest Nadala hraje španělská hymna.
Robin Söderling za potlesku tribun přebírá trofej pro poraženého finalistu. Pro vítěznou trofej si však přichází Nadal.
Tradiční statistické okénko jenom potvrdilo dominanci španělského hráče ve finále. Nyní už na kurtu Philippa Chartriera probíhá ceremonie.
Brejkboly: 0/8 - 4/12
Staronová světová jednička přejela ve finále French Open Robina Söderlinga za 2 hodiny a 18 minut. Švéd nevyužil žádný z osmi brejkbolů, neměl ani tak přesvědčivé podání. Nadal se radostí rozplakal.
0:3
GAME Nadal Utkání skončilo. Robin Söderling (5-Švéd.) - Rafael Nadal (2-Šp.) 0:3 (4:6, 2:6, 4:6).
4:6
GAME Nadal Rafael Nadal padl na pařížskou antuku. Vyhrál na ní už popáté. Triumf si užívá, na Roland Garros neztratil ani set.
40-0
Söderling ustřelil return daleko do autu. Tři mečboly pro Nadala.
30-0
Return Söderlinga do sítě.
15-0
Po podání do středu kurtu vítězný forhend.
Diváky musel uklidnit hlavní rozhodčí, už jsou nažhavení. Cítí, že se blíží konec.
4:5
GAME Söderling Söderling ještě prodloužil zápas.Čistou hrou snížil na 4:5, jenže soupeř bude podávat na výhru v zápase.
40-0
Krásný stopvolej Švéda.
30-0
Povedený křížný úder, na který byl Nadal krátký.
15-0
Těsný aut, který musel potvrdit i hlavní rozhodčí z umpiru.
3:5
GAME Nadal Španělský hráč je game od pátého vítězství na French Open a návratu na post světové jedničky.
3:4
GAME Söderling Aut. Söderling se udržel ve hře. Snížil na 3:4, na řadě je však Nadal.
A-40
Nadal trefil rámem rakety a míček odletěl až na tribunu.
shoda
Söderling odvrátil.
30-40
Jenže mu ho vzápětí daroval dvojchybou.
30-30
Ale teď ještě vyrovnal, nedovolil Nadalovi brejkbol.
15-30
Söderlingův aut, titul z Roland Garros se mu vzdaluje.
15-15
Söderlingův úder skončil v deblovém koridoru.
2:4
GAME Nadal Nadal zvýšil vedení na 4:2. Söderling jde na servis zdramatizovat zápas.
40-30
Důležitý míč získal Nadal esem.
30-30
Jenže Söderling dobře returnoval a následný forhend po čáře Nadal už nehrál.
2:3
GAME Söderling Potvrzuje to esem. Ale tyto body jsou "povinné." Aby mohl Švéd pomýšlet na úspěch, musí Nadalovi sebrat podání, což se mu zatím vůbec nedaří.
40-15
Söderling zatnul pěst, ještě nevzdává zápas.
30-15
Křížný forhend obouruč. Söderlingovi přeběhnutí na síť nevyšlo.
30-0
Podobně zahrál Španěl i při této výměně.
15-0
Obranný lob Nadala neskončil v kurtu.
1:3
GAME Nadal První proměnil. Nijak se nenechal rozhodit Söderlingovou předchozí čistou hrou. Vede 3:1.
0-15
Söderling byl na síti. Nadal ho prohazoval, ale trefil síť.
1:2
GAME Söderling Čistá hra, snadno snížil Söderling na 1:2. Servírovat bude Nadal.