Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Snowboardista Novotný už plánuje oslavy

20 2006
Praha - Když slavil snowboardista Michal Novotný třinácté místo na olympiádě v Turíně, koupil asi padesátce kamarádů prvních sto piv a sto rumů a z mejdanu se vrátil v půl sedmé ráno. Večírek na počest jeho historického vítězství ve Světovém poháru si český závodník radši ani nepředstavuje.

To snowboardcrossař vybojoval minulý týden v pátek v japonském Furanu, odkud se dnes vrátil do Prahy.

Novotný přepsal české snowboardingové dějiny. Závod Světového poháru totiž vyhrál jako první Čech v historii.

"Prostě se to povedlo, všechno mi sedělo, vyšlo to. Ani pořádně nevím, jak se to mohlo stát. Celkem jsem po finále nechápal. Je to úplně jiný pocit než být druhý," radoval se muž, který letos skončil ve SP nejlépe na patnácté pozici.

V Japonsku mu seděla trať, jezdilo se mu na ní skvěle, také výborně namazal. "Měl jsem pocit, že přesně vím, kde to jede nejrychleji," vykládal.

Pochválil i trenéra Marka Jelínka, který s ním jezdí po závodech od letošního roku. "Vidí, co dělám blbě, podle časů dobře poradí," vysvětlil. Věnoval proto kouči třetinu z odměny 6500 dolarů, kterou za výhru dostal.

"Rychleji už to nešlo," řekl. Viděli to prý i ostatní, kteří si jeho časy v tréninku měřili. "Říkali, že už před závodem věděli, že mi to jezdí," prohlásil Novotný, který v Japonsku vyhrál také kvalifikaci.

"Tam se mi trochu zvedlo sebevědomí, soupeři trochu získali respekt. Ale věděl jsem, že to bude těžký a vyrovnaný závod. Je to přeci sport," uvedl. Postěžoval si jen, že se mu nedařily starty.

Už na olympiádě Novotný vystrčil růžky. V kvalifikaci byl na mezičasech nejrychlejší, ale pak chyboval a přišel o možnost výhodné pozice na startu vyřazovacích jízd. "Už tehdy jsem říkal, že to mohlo být lepší," vzpomínal.

Nevadí mu, že na startu v Japonsku nebyl právě olympijský vítěz a mistr světa Seth Wescott z USA. "To mě neštve, byli tam jiný koně. Každý závod je jiný i kvůli jiné trati. Může vyhrát patnáct lidí," upozornil.

Nezajímá ho, že nyní bude patřit mezi české sportovní hvězdy a v další sezoně se od něj budou očekávat kvalitní výkony. "Ale já to nedělám pro lidi, co do toho kecají. Mě to prostě jen baví," prohlásil. Nehodlá usnout na vavřínech, až skončí sezona, bude opět pracovat jako manažer prodeje pro firmu Oakley.

Moc mu nevadí, že nedostal za první místo v Japonsku medaili, ale jen velkou svíčku. Raději svůj úspěch oslaví, stejně jako olympijský vstup mezi světovou elitu.

"Škoda, že mám závody v Krkonoších až v neděli," řekl směrem k mistrovství republiky akrobatů a lyžařů, které hostí Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. V sobotu by měl možnost uspořádat mejdan, takhle musí vymyslet nový termín večírku.

Autoři: ,


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze