Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šnobel už okusil, jaké to je hrát Grand Slam

18 2006
Ostrava - Největších úspěchů ostravský tenista Pavel Šnobel zatím dosáhl ve čtyřhře. Loni si ale zavelel: "Zaměřím se na dvouhru!" A výsledek? Letos se poprvé v kariéře probojoval do hlavní soutěže na jednom ze čtyř turnajů Grand Slamu. V Melbourne si zahrál Australian Open.

Co na tom, že včera v prvním kole nepřešel přes Nizozemce Raemona Sluitera, podlehl mu 4:6, 6:2, 2:6, 4:6.

"Udělal jsem si něco s ramenem. Poslední dva sety mě to trápilo a vůbec jsem nemohl servírovat, což rozhodlo," řekl pro ČTK Šnobel, který pochází z Havířova. S tenisem ale začínal ve Vítkovicích. Žije v Ostravě, byť je hráčem Precoloru Přerov.

Minulý rok zvažoval tenisový návrat do Ostravy. "Takového hráče bychom v klubu uvítali," přiznal manažer extraligových tenistů NH Transu Ostrava Václav Roubíček.

"Problém je ale s penězi. Vykoupit ho z Přerova by pro nás bylo hodně drahé." Pavlův tenisový růst zná nejlépe jeho otec Pavel Šnobel, který s ním od mládí jezdil na všechny turnaje.

"Spíš chtěl hrát hokej," vzpomínal Pavel Šnobel starší, který se sám věnoval fotbalu. "Na ledě mu to ale moc nešlo, a tak když si v novinách přečetl, že tenisté dělají nábor, neváhal." Otec ho pak denně z Havířova vozil na tréninky do Vítkovic.

"Naplno se začal tenisu věnovat v deseti letech, to už objížděl turnaje v Karviné, Havířově, Ostravě a okolí."

A dnes? Startuje na slavném Australian Open. Přesto, na tak významný turnaj se probojoval až ve svých 25 letech. Není to pozdě? "Někdo zkrátka uspěje později," řekl šéf přerovského klubu Petr Huťka.

"I to je dobré, protože prosadit se v tak obrovské konkurenci, jaká je v tenise, je hodně těžké," dodal Pavel Šnobel starší.

Celá rodina s napětím sledovala, jak si tenista v prvním kole svého prvního grandslamového turnaje povede.

"Pořád mám puštěný Eurosport," hlásil otec Šnobel. "Dcera pak výsledky sleduje přes internet."

Přestože se Pavel Šnobel prosadil do hlavní soutěže v Melbourne, ve světovém žebříčku se mu nedaří přiblížit se ke 120. příčce, jak si přál loni v květnu. Nejlépe byl zatím na 178. místě v červenci 2005. Momentálně je 217.

"Jeho problém je, že neudrží stabilní formu," podotkl Petr Huťka. "Jednou zahraje fantasticky, pak zase špatně. Jsem však rád, že se konečně probil do hlavní soutěže Grand Slamu."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze