Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dlouhé čekání, pak krátký proces. Moc si teď užívám, lebedí si Smitková

Česká tenistka Tereza Smitková v osmifinále Wimbledonu | foto: AP

20 2015
Melbourne (Od našeho spolupracovníka) - Zápasem prolétla jako raketa a na tenisovém Australian Open za necelou hodinu vyřídila Mirjanu Lucičovou-Baroniovou. Tereza Smitková povolila soupeřce jen dva gamy a nešťastná Chorvatka zřejmě odnesla dlouhé čekání vítězky na první grandslamový zápas sezony.

Byla to opravdu rychlovka, takhle jste to plánovala?
Zápasu už jsem se nemohla dočkat, jsem tady v Melbourne už od minulé neděle a občas to bylo hodně dlouhé. Od začátku jsem se koncentrovala a i když to nebylo tak jednoduché, vysoká výhra mě určitě těší.

Proč jste byla v Melbourne tak brzo?
Díky postupu do čtvrtfinále na úvodním turnaji v Číně jsem už totiž nestihla plánovanou kvalifikaci na turnaj v Hobartu, ale určitě nelituju. Petru Kvitovou jsem sice neporazila, ale zahrála jsem dobrý zápas.

Další čtyři české tenistky jsou ve druhém kole

Zpravodajství z druhého dne Australian Open

Jak jste trávila to dlouhé čekání?
Samozřejmě jsme trénovali, naštěstí nebyl problém sehnat sparingpartnery, i takhle brzo už tady bylo dost hráčů. Ale dlouhé to bylo, trenér by mohl vyprávět...

Postoupila i vaše kamarádka Denisa Allertová, jste ráda?
Určitě jí to přeju, stejně jako ona mně. Jsme kamarádky, vzájemně se povzbuzujeme a že se nám to povedlo oběma, je určitě skvělé.

Jaké máte cíle pro letošní sezonu?
Ten hlavní bude udržet se ve stovce a budu samozřejmě ráda, kdyby se to povedlo ještě trochu vylepšit. Hlavně si ale teď moc užívám, že můžu hrát tyhle velké turnaje.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze