Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Smíšená štafeta skončila osmá ve finále SP v moderním pětiboji

Moderní pětibojaři Jan Kuf a Natálie Dianová na MS v Berlíně | foto: Filip Komorous

25 2017
Osmé místo obsadili čeští moderní pětibojaři Natálie Dianová a Jan Kuf v závodě smíšených štafet ve finále Světového poháru v Litvě. O lepší umístění se připravili nepovedeným šermem. Zvítězili Irové Natalya Coyleová a Arthur Lanigan-O’Keeffe před dvojicemi z Francie a Ruska.

„Myslím, že nikde jinde jsme dneska chybu neudělali, o to víc to zamrzí,“ řekla k šermířské části soutěže Dianová. S Kufem měli v základním kole pasivní bilanci, což znamenalo konec nadějí na výraznější úspěch. Situaci pak už příliš nevylepšilo ani bonusové šermířské kolo, které naopak českému páru vyšlo.

„Myslím, že oba s Honzou máme dost bojovnou povahu. Pro mě není problém se udržet v soutěži, když se nepovede šerm. Naopak si chci spravit chuť a dokázat si, že ostatní disciplíny umím,“ dodala Dianová v tiskové zprávě. „Ve všem ostatním si Natálka s Honzou vedli dobře,“ souhlasil reprezentační trenér Jakub Kučera.

Nyní čeká pětibojaře závěrečná příprava před mistrovstvím Evropy. „Na Evropě rozhodně budeme chtít ukázat víc než tady,“ řekla Dianová k šampionátu, který začne v polovině července v Minsku.

Finále SP v moderním pětiboji v Druskininkai (Litva)

Smíšené štafety: 1. Coyleová, Lanigan-O'Keeffe (Ir.) 1499, 2. Belhamriová, Prades (Fr.) 1478, 3. Gubajdullinová, Savkin (Rus.) 1459, ...8. Dianová, Kuf (ČR) 1428.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze