Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šlágr Boleslavi s Vítkovicemi nabízí souboj florbalových medailistů z MS

Štěpán Slaný (v modrém), Mladá Boleslav | foto: Jakub Konarski, www.fbcostrava.cz

17 2010
V Mladé Boleslavi se v sobotu večer střetnou domácí florbalisté Billy Boy a Vítkovic. V dresu každého z týmů nastoupí dva čerství medailisté z nedávného mistrovství světa ve Finsku.

Ještě před pár dny spolu slavili třetí místo na světovém šampionátu ve Finsku. V sobotu se však čtyři florbaloví medailisté postaví proti sobě v pikantním extraligovém souboji. Od 19 hodin hostí Mladá Boleslav Vítkovice.

"Když jsme se loučili, tak jsem klukům říkal, že se s nimi přestávám kamarádit," vtipkuje mladoboleslavský Štěpán Slaný, který se společně s Ondřejem Fojtou postaví proti vítkovickému duu Milan Tomašík - Jan Jelínek, které s nimi dva týdny bojovalo o světové medaile.

"Upozorňoval jsem je, že na ně budu zlý. Rozhodně jim nic neodpustím jen proto, že mi visí na krku medaile," usmívá se dál Slaný.

A jak na jeho slova reagovali jeho vítkovičtí soupeři? "Bojí se, to je jasný. Trošku jsem je vystrašil," směje se dál Slaný a dodává. "Tipoval jsem naši výhru 6:3. Oni radši žádný výsledek nepředhazovali."

Že byl souboj druhé Boleslavi se třetími Vítkovicemi velkým tématem posledních dní reprezentačního srazu, potvrzuje i další světový medailista Ondřej Fojta.

"Bylo to aktuální téma. Jde o šlágr, který může hodně napovědět, jak se bude extraliga vyvíjet," má jasno a hned upozorňuje. "Lehké pošťuchování tak bylo na místě. Ale žádné sázky neproběhly, to zase ne."

Florbaloví fanoušci se tak hned po návratu úspěšných reprezentantů mohou těšit na jejich ostré souboje. Navíc v zápase, který by měl nabídnout střet toho nejlepšího, co tento sport v Česku nabízí. "Naše zápasy s Vítkovicemi jsou jedním z vrcholů celé sezony," láká diváky Slaný.

"Je to sice teprve základní část, ale v tabulce máme na Vítkovice náskok dva body, což můžeme klidně během toho zápasu ztratit a to rozhodně nechceme dopustit. Nic proto nevypustíme," slibuje Fojta.

Oba mladoboleslavští hráči doufají, že úspěch české reprezentace na světovém šampionátu zvýší zájem fanoušků o florbal. "A kde jinde začít než na takovém zápase," rozhovoří se vážně Slaný a dodává. "Snad jsme je našimi výkony ve Finsku nalákali a v sobotu si najdou cestu na stadion."

Jak si zvyknou florbalisté na jiné tempo hry a především na jiný povrch (extraliga v Mladé Boleslavi se hraje na parketách, pozn. autora), to se ukáže. Rozhodně se ale dá očekávat parádní představení.Najdete na iDNES.czmobilní verze