Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skokani si připlatili a jedou trénovat

12 2000
P r a h a - Na tři dny dnes odjeli čeští skokani na lyžích trénovat do švýcarského Svatého Mořice. Aby mohli v přípravě pokračovat na sněhu, musel si každý z reprezentantů připlatit. Čtveřici Jakub Janda, Jakub Hlava, Michal Doležal a Jakub Jiroutek na vlastní náklady doplnil Jakub Sucháček a o den později se k týmu připojí Jaroslav Sakala. Z této šestice trenéři David Jiroutek a František Jež asi vyberou kvarteto pro Turné čtyř můstků.

Světový pohár má neplánovanou téměř měsíční pauzu. Naposledy se závodilo s vypětím všech sil organizátorů 3. prosince v Kuopiu. V Liberci a švýcarském Engelbergu se kvůli nedostatku sněhu neskákalo a dalším závodem bude až zahajovací podnik Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu 29. prosince.

Uplynulých deset dnů čeští skokani trénovali na suchu.
"Absolvovali jsme jen kondiční přípravu," řekl kouč Jiroutek před odjezdem za sněhem do Švýcarska, kde je celý skokanský a sdruženářský svět. "Asi tři stovky lidí, docela narváno," konstatoval trenér.

Příprava skokanů je finančně dost omezená. Jeden den ubytování a skákání na 'mořické' devadesátce přijde na 70 švýcarských franků plus výdaje na cestu. "Budeme skákat tak dlouho, jak nám vydrží peníze, takže jsme v pátek večer doma. A to si každý přidal dva tisíce korun. Naštěstí jsme něco ušetřili ve Finsku, jinak bychom nikam nejeli," popsal Jiroutek situaci.

Podle Jiroutka se Turné čtyř můstků na sto procent uskuteční. "Je to komerční záležitost, takže pořadatelé udělají všechno možné, aby se závodilo," mínil Jiroutek. Doufá, že jeho svěřenci dostanou šanci skákat na můstku déle než pouze tři dny. "Jet na turné nepřipravený, to je sebevražda," dodal trenér.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze