Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skokani na lyžích čekají na sníh

7 2000
P r a h a - Na zprávu o zasněženém a upraveném můstku čekají čeští skokani na lyžích. Jakmile takovou informaci získají, odjedou autokary na sever Evropy k přípravě na nový ročník Světového poháru. Trenérská dvojice David Jiroutek a František Jež pro závody ve finském Kuopiu (24. a 25. listopadu) a v norském Lillehammeru (o týden později) vybrala čtveřici Michal Doležal, Jakub Hlava, Jakub Jiroutek a Jakub Janda. "Usilovně sháníme, kde je sníh a otevřený můstek. Nejpozději v sobotu nebo v neděli odjedeme. Chtěl bych, aby kluci do prvního závodu zvládli alespoň padesát skoků," řekl Jiroutek.

V minulém týdnu reprezentanti absolvovali trénink na ledovci Dachstein. Ve volných chvílích kombinovali sjezdové lyžování a snowboarding, ale především si zvykali na dlouhé skokanské lyže. "Na dvousetmetrových úsecích si přivykali na skluznost sněhu a ladili nájezdové postavení," uvedl Jiroutek.

Začátkem týdne skokani absolvovali zdravotní testy, jejichž výsledky trenéry potěšily. Ukázalo se, že atletická příprava jde skokanům k duhu. "Jsou na tom dobře," přitakal Jiroutek. I s nezbytným snížením váhy všichni skokani pohnuli, jen Hlava by prý potřeboval ještě kilo a půl shodit. "Před závody přijde nervozita a všichni ještě o kilo zhubnou," odhadl Jiroutek.

Problémy jsou s vybavením. Jiroutek a Janda marně čekají na nové lyže, kombinézy teprve dorazily do Čech a nové boty budou ještě později. "Kluci skáčou ve starých, přitom požadavek na nové byl na září. Nezajímají mě důvody, já mám na starost trénink," řekl trenér.

Podle ředitele skokanského úseku Jiřího Rázla se dříve vybavení nedalo získat. "Speciální boty se dělají málo, takže se nedá nic dělat. Budou tak, jak budou," řekl Rázl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze