Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skifaři Synek a Knapková vyhráli rozjížďky a na MS už jsou v semifinále

Ondřej Synek | foto: AP

1 2010
Bravo! Takhle veslují protřelí mazáci. Skifaři Ondřej Synek a Mirka Knapková na mistrovství světa na Novém Zélandu nenechali rozhodit 24hodinovým odkladem rozjížděk kvůli větrné bouři a po suverénních triumfech ve svých kvalifikačních jízdách postoupili do semifinále. Tam prošel ze třetí příčky i mužský dvojskif Jirka - Vitásek, pouze ženský dvojskif sester Antošových musí do oprav.

Ondřej Synek, letos neporažený suverén královského skifu, se nezalekl nutnosti vítězství pro přímý postup do semifinále a hned v rozjížďkách šampionátu se blýskl nejrychlejším časem. Druhému Belgičanu Meyensovi ujel na dvoukilometrové dráze o 8 vteřin! "Jsem maximálně spokojen, jel jsem hodně rychle, ale pořád to beru s rezervou, protože vím, že soupeři ukážou své hlavní trumfy až ve finále. Ale určitě mi to přidalo klid na duši," řekl Synek Radiožurnálu.

Spolu s ním postoupili z dalších jízd přímo do semifinále spolufavorité: Novozélanďan Drysdale, Nor Tufte a Brit Campbell. Trenér Milan Doleček na adresu soupeřů optimisticky poznamenal: "Pozoroval jsem je všechny pečlivě a soudě podle časů a jejich výrazů ve tváři se mi zdá, že každý z nich má nějaký problém, konkurenti je ve finiši celkem úspěšně proháněli. Ale všichni mají stále dost času dát se do pořádku. Vrchol je stále před námi."

Suverénní nástup do světového šampionátu se vydařil v noci na Novém Zélandu také Mirce Knapkové, nebezpečnou Rusku Levinovou zdolala ve své jízdě o téměř 4 vteřiny. Nejrychlejší čas v cíli jí proklouzl jen těsně, do závodu však vyrazila jasně nejrychleji ze všech.

"Měla jsem nejrychlejší první pětistovku, což napovídá, že po rychlostní stránce jsem na tom velmi dobře. Trenér mi dokonce v cíli říkal, že bych nemusela jezdit začátek až tak rychle a šetřit síly spíš pro finiš," svěřila se Radiožurnálu Knapková, které přitom na postup stačilo vzhledem k nižšímu počtu žen na startu i třetí místo.

Ze třetí příčky postoupil do semifinále čili mezi nejlepších 12 lodí světa ještě dvojskif mužů David Jirka a Petr Vitásek. Ženský dvojskif, který měl v případě vítězství vzhledem k řídkému startovnímu poli šanci postoupit rovnou do šestičlenného finále, dojel až pátý.

"Soupeřky jsou ještě kvalitnější, než jsem čekal, ale doufám, že děvčata předvedou, co v nich je. Nedáme se zadarmo, popereme se o finále a tam už můžeme klidně zabojovat o medaili," řekl Radiožurnálu trenér ženského dvojskifu Josef Lukš.

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze