Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionát doma? Byl jsem natěšený, říká skibobista Krejčí po titulu

Skibobista David Krejčí. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

24 2016
Skibobista David Krejčí z místního klubu zahájil na světovém šampionátu v Deštném v Orlických horách druhou desítku svých mistrovských titulů, na domácích tratích získal dokonce dva.

Na trénink a vlastní závodění v posledních letech moc času neměl. Přesto se David Krejčí hned v úvodní disciplíně letošního mistrovství světa nepříznivým okolnostem vzepřel a superobří slalom vyhrál. Do své sbírky si tak připsal jedenáctý titul mistra světa, první po pěti letech.

„Bohužel jsem ve světovém poháru neměl vyježděné body, takže jsem na šampionátu startoval s vysokými čísly. Ale třeba v super-G mi to paradoxně pomohlo,“ vrací se šestatřicetiletý závodník k úvodní disciplíně šampionátu, který se letos jel v Orlických horách.

Přitom právě kvůli vysokému číslu vůbec netušil, co může od svého startu čekat: „Počasí nebylo ideální a pořadatelé měli dost práce trať dobře připravit. Říkal jsem si, že když se po předcházejících jízdách rozbije úplně, bude po nadějích. Bylo to ale naopak, trať se vyjela až na led, na kterém to bylo rychlejší.“

Hned na začátku šampionátu si Krejčí do své sbírky přidal jedenáctou zlatou světovou medaili. Další hvězdnou chvilku si nechal ještě na poslední den, kdy bral zlatou medaili ve slalomu. Trochu paradoxně ale nemůže říct, že ho vyhrál, protože se o první místo podělil se svým krajanem Pavlem Hlaváčem. Po dvou jízdách totiž oba čeští závodníci měli na setinu shodný čas.

„Nevzpomínám si, že by se tohle na mistrovství světa někdy stalo. Nevím, jestli se vůbec na světovém šampionátu ve skibobech radovali ze zlata dva jezdci, já si to určitě nepamatuji,“ říká o své druhé zlaté medaili závodník Sokola Deštné v Orlických horách.

Krejčí přiznává, že přes nesporné úspěchy je těžké časově a finančně dát dohromady skiboby a zaměstnání. Letošní šampionát si ale nechtěl nechat ujít: „Jak jsem teď měl delší pauzu a na závody nejezdil, tak jsem byl na domácí šampionát natěšený, že se zase svezu, a důležité pro mě bylo, že je to tady na domácí trati. Udělal jsem si na to čas a svézt se šel jsem rád.“

Domácí světový šampionát mu časově vyšel, jak to bude s dalším programem v této sezoně, zatím ví jen rámcově. „Chtěl bych ještě jet finále světového poháru. Jak to bude s dalšími závody, nevím, ale termín finále mi vychází dobře, budu mít v práci volno,“ plánuje Krejčí start na závodech, které se uskuteční v polovině března.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze