Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skandál v rodině Williamsových

25 2000
W e s t P a l m B e a c h - Richard Williams, který přivedl své dcery Venus a Serenu mezi světovou tenisovou elitu, je podezřelý, že v letech 1997 a 1999 napadl svou manželku a způsobil jí zranění. Ačkoli Oracene Williamsová popírá, že by jí muž ublížil, policisté se na základě jejích výpovědí domnívají, že Williams se dopustil domácího násilí. Loni se osmačtyřicetiletá matka obou tenisových hvězd dostavila na policii s několika zlomenými žebry, ale při výslechu mlžila. "Nebudu jmenovat toho, kdo mi to udělal, protože mám obavy o další kariéru svých dcer," uvedla.

Richard Williams tvrdil, že nebyl doma, když se jeho choť zranila. Žebra si prý zlomila při pádu na vodních lyžích. Matka Williamsová nejprve prohlásila, že se udeřila o dveře, ale později výpověď změnila a do protokolu uvedla, že ji někdo napadl.

Jasno do případu nevnesly ani obě sestry. Venus na matčino přání odmítla vypovídat a Serena se omezila na krátké vyjádření. "Pokud bych viděla, kdo mé matce ublížil, oznámila bych to,"
řekla pouze.

Oracene Williamsová přivolala do rodinného sídla pomoc už v roce 1997, ale později policistům řekla, že šlo o hloupost, která se vysvětlila. Její muž si prý hrál se zbraní a ona měla strach, že si chce vzít život.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze