Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šimoníček: Play-off na dvě výhry je nesmysl

1 2006
Liberec - K ostrému protestu proti rozhodnutí správní rady Českého volejbalového svazu se vedle všech klubů extraligy mužů připojilo i vedení liberecké Dukly. Rada nařídila pro nový ročník velké změny: zrušit baráž mezi první ligou a extraligou a zkrátit play-off. Navíc zvýšila poplatek za účast v nejvyšší soutěži.

S tím Asociace volejbalových klubů zásadně nesouhlasí.

"Správní rada o něčem rozhodla, aniž by viděla nějaké podklady od naší asociace a systém změnila pro nás naprosto nepřijatelným způsobem," tvrdí Pavel Šimoníček, ředitel VK Dukla.

"Všechny kluby se totiž shodly, že uplynulý ročník byl perfektní. Se systémem soutěže byli spokojeni šéfové týmů, sponzoři, hráči i diváci. A najednou se má něco měnit. Proč?"

V uplynulém ročníku se všechny série play-off hrály na čtyři vítězství. Od příští sezony má být ale čtvrtfinále jen na dvě výhry, semifinále na tři a jen finále by zůstalo na čtyři vítězství.

"Čtvrtfinále na dva vítězné zápasy, to je absolutní nesmysl. Hrajete celou sezonu a pak ji během tří dnů ztratíte. Ty série na čtyři výhry byly dramatické a divácky atraktivní," tvrdí Šimoníček.

Také Ústí hrozí bojkotem
Ú s t í   n a d  L a b e m - Ústecký volejbalový klub se připojil k rozhodnutí zástupců všech extraligových oddílů, že nepřihlásí týmy do příštího ročníku, pokud se bude hrát podle návrhu správní rady svazu. Ta v minulém týdnu rozhodla, že zruší baráž a zkrátí play-off.
„S ostatními držíme samozřejmě basu, nový systém nám nevyhovuje,“ říká ústecký generální manažer Miroslav Přikryl. „Pokud budeme postupovat proti správní radě jednotně, jsme pro variantu bojkotu.“ Letos se všechny vyřazovací série hrály na čtyři vítězství. Od příštího roku má být ale čtvrtfinále jen na dvě výhry, semifinále na tři a finále by zůstalo na čtyři vítězství.
„Vadí nám přímý sestup, také v play-off by se mělo najít jiné řešení. Hrát jen dva vítězné zápasy se nám zdá málo,“ tvrdí Přikryl.
Asociaci klubů se nelíbí šestinásobné zvýšení extraligového poplatku na 50 tisíc korun ani loňská novinka: přednost poměru míčů před poměrem setů při určování pořadí. (geb)

Kluby odmítají také zrušení baráže. "Jsme proti přímému sestupu a postupu, protože ta kvalita v první lize zkrátka není, extraliga by tím trpěla," míní liberecký ředitel.

Asociaci se nelíbí ani šestinásobné zvýšení poplatku za účast v extralize na 50 tisíc korun. "Bez udání důvodu nám najednou nařídí takové navýšení, příště nám třeba řeknou sto tisíc," zlobí se Pavel Šimoníček.

Jak se bude situace vyvíjet dál?

 "Všech deset klubů je zajedno: tímto novým systémem hrát nechceme. Je to naše soutěž, my do toho dáváme peníze a jde nám o naše sponzory. Ale pokud jde o bojkot ligy ze strany klubů, to bylo trochu nešťastné prohlášení," říká Šimoníček.

"Požádáme zkrátka správní radu svazu, aby plánované změny zrušila. Nechci předjímat, ale snad zvítězí zdravý rozum."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze