Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Španělsku je Puršl čekatelem, v Itálii dostane šanci ukázat se

Šimon Puršl (vlevo) připravený na lavičce španělské Zaragozy. | foto: Facebook CAI Zaragoza

10 2016
Česko-slovenskou enklávu na víkendovém Eurocampu v italském Trevisu tvoří hned čtyři členové. Dva Češi, dva Slováci. Jeden z nejznámějších kempů pro mladé basketbalisty v Evropě, který může otevřít dveře do světa velkého basketbalu, absolvují slovenští pivoti Michael Fusek s Borisem Bojanovským a čeští podkošoví hráči Adam Pecháček se Šimonem Puršlem.

Právě pro Puršla by to mohl být poměrně zajímavý víkend, který by zase o kus dál mohl posunout jeho vyhlídky na velkou basketbalovou kariéru.

Devatenáctiletý basketbalista již pár let sbírá basketbalové zkušenosti a dovednosti ve španělské Zaragoze.

Na konci této sezony se usadil na střídačce prvního mužského týmu CAI Zaragoza, ale na své premiérové minuty ve španělské ACB si bude muset ještě chvíli počkat.

Neznamená to však, že by v 19 letech ztrácel kontakt s mužským basketbalem. S A-týmem Zaragozy absolvoval tréninky a zápasy pak odehrál za záložní tým.

Ve třetí nejvyšší španělské soutěži sázel soupeřům v průměru přes sedm bodů na zápas a zapisoval téměř pět doskoků. V průměru na hřišti trávil zhruba tři minuty přes polovinu hrací doby.

Puršl už má s podobnými velkými kempy pro vybranou top úroveň hráčů bohaté zkušenosti. Za sebou má účast například na Jordan Brand Classic kempu nebo Basketball without Borders.

Odchovanec BA Sparta navíc vloni patřil k hlavním oporám reprezentace do 18 let a letos mu neunikla nominace do širšího kádru šestnácti hráčů reprezentace dvacetiletých.

Než se však připojí k týmu Petra Czudka, porovná své schopnosti s většinou staršími účastníky Eurocampu v Trevisu. V reprezentačním dresu tak přijde o dvě přátelská utkání v Německu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze