Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Harrachov hostí ve středu šampionát v severské kombinaci

Tomáš Poryk | foto: AP

15 2016
Tečku za domácí sezonou v severské kombinaci udělá ve středu v Harrachově mistrovství České republiky. Letošní šampionát nabídne hlavně atraktivní souboj o prvenství mezi Miroslavem Dvořákem, dlouholetou českou jedničkou posledních let, který se dokázal opět vrátit v plné formě po onemocnění mononukleózou, a Tomášem Portykem, čerstvým juniorským mistrem světa.

„V loňském roce se šampionát kvůli nedostatku sněhu neuskutečnil, o to bude ten letošní zajímavější. Představí se celá česká špička reprezentovaná především závodníky Dukly Liberec. Kromě duelu Dvořák - Portyk se osobně těším na výkony Ondřeje Pažouta, bronzového ze Zimních olympijských her mládeže v Lillehammeru, a Lukáše Daňka, který skončil na světovém juniorském šampionátu čtvrtý,“ řekl Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace Svazu lyžařů České republiky.

Odpolední závod v areálu v Harrachově začne ve středu ve 13 hodin skokanskou částí na můstku K 90 a od 15.30 hodin bude pokračovat během na 10 kilometrů. Závodníci absolvují na tratích pod Čertovou horou pětkrát okruh o délce dva kilometry.

Obhájcem titulu z roku 2014 je Miroslav Dvořák.

Autoři:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze